Odnaleziono ciało mężczyzny w Zalewie Wiślanym

2015-06-30 14:41:48(ost. akt: 2015-06-30 17:40:05)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci ustalają tożsamość mężczyzny znalezionego w wodach Zalewu Wiślanego. Ciało dryfujące w wodzie zauważył przypadkowy turysta. Policjanci nie wykluczają, że może to być zaginiony 20–letni Paweł, mieszkaniec powiatu elbląskiego.
W poniedziałek (29.06), przed godz. 14, do policjantów z nowodworskiej jednostki dotarła informacja od mężczyzny, który wypoczywał nad brzegiem Zalewu Wiślanego w Krynicy Morskiej o tym, że zauważył najprawdopodobniej dryfujące w wodzie ludzkie zwłoki.

— Niedługo później na miejscu odnalezienia ciała pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wraz z technikiem kryminalistyki. Obecny był również prokurator, którego decyzją zwłoki zabezpieczono do dalszych badań i identyfikacji. Policjanci nie wykluczają, że może to być ciało 20-latka z powiatu elbląskiego, który zaginął dwa tygodnie temu w Krynicy Morskiej — informuje policja z Nowego Dworu Gdańskiego.

O zaginięciu 20-letniego mieszkańca powiatu elbląskiego pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Młody mężczyzna dojeżdżał do pracy sezonowej w Krynicy Morskiej. Ostatni raz był widziany 15 czerwca. Zaniepokojona rodzina powiadomiła o zaginięciu policję. Sprawę prowadzi komenda z Nowego Dworu Gdańskiego.
— Funkcjonariusze sprawdzili dotąd szereg miejsc i adresów znajomych mężczyzny, w których przypuszczali, że może on przebywać — mówiła nam wtedy mł. asp Paulina Grzesiowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdański.
W poszukiwania mężczyzny włączyli się także funkcjonariusze Straży Granicznej, Straży Rybackiej oraz rodzina i znajomi mężczyzny. Sprawdzono m.in. tereny leśne, porty rybackie, opuszczone budynki i puste ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe, a także szlaki komunikacyjne i lokalne drogi łączące nadmorskie miejscowości.