Festyn rodzinny w sołectwie Brudzędy

2015-07-01 09:02:54(ost. akt: 2015-07-01 09:20:26)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

By tradycji stało się zadość, w sobotę (27 czerwca) odbył się festyn rodzinny w sołectwie Brudzędy – Stare Dolno.

Sołtys , Rada Sołecka oraz Radny przygotowali w tym dniu dla milusińskich mnóstwo atrakcji oraz niespodziankę. Dziękujemy za przybycie na naszą zabawę Pani Wójt Dorocie Wasik. Na rozpoczęcie naszej zabawy, wszystkie dzieci wraz z rodzicami, tańczyły i śpiewały piosenkę : "Wszystkie dzieci nasze są". Po piosence czekała na dzieci i rodziców obiecana niespodzianka, przedstawienie pt: ,,Rzepka” Juliana Tuwima , którą przedstawili specjalnie dla dzieci dorośli. Na placu przygotowano pięć konkurencji zręcznościowo-rekreacyjnych dla wszystkich dzieci przybyłych na festyn. Wśród konkurencji znalazły się między innymi : bieg z jajkiem, skoki w worku oraz inne ciekawe konkurencje. Wszystkie dzieci brały też udział w konkursie ,,Pytanie – odpowiedź’’ , gdzie za każdą prawidłową odpowiedź dziecko dostawało los uprawniający do odbioru nagrody. Dużą atrakcją dla dzieci był pompowany zamek oraz zjeżdżalnia.

Z drugiej strony palcu ustawione były stoliki ze słodkościami dla naszych milusińskich oraz kiełbaskami z grilla.Nie zabrakło również stanowiska malowania twarzy oraz włosów. Dzięki niemu na imprezie było kolorowo od chłopców i dziewczynek z barwnymi, wymyślnymi makijażami na buziach. Dużą atrakcją , tym razem dla dorosłych, był konkurs między wsiami naszego Sołectwa. Pięcioro uczestników z każdej miejscowości zmagało się miedzy sobą w : przeciąganiu liny , piłowaniu drzewa, wbijaniu gwoździa oraz tańcu z krzesełkami. Rywalizacja była zacięta. Zwyciężyła drużyna ze Starego Dolna, która w nagrodę otrzymała Puchar wręczony przez Panią Sołtys.

Dodatkowo , na wieczorne grillowanie mieszkańców obu miejscowości, przekazano skrzynkę piwa i kiełbaski.
Sobotni festyn przebiegał pod znakiem tańców i konkursów na wesoło. Żadnemu dziecku, biorącemu udział w imprezie, nie zabrakło w tym dniu nagród i słodyczy ufundowanych przez sponsorów za co bardzo serdecznie dziękujemy .
W trakcie festynu każde dziecko znalazło dla siebie wiele atrakcji, a czas spędzony wraz z organizatorami z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich mieszkańców naszego sołectwa.
Wioleta DużyńskaŹródło: Artykuł internauty