Ruszył proces matki oskarżonej o zabicie swojego dziecka. Obrońca proponuje karę: 10 lat więzienia

2015-07-06 12:16:43(ost. akt: 2015-07-06 14:06:17)
Weronika K. przed elbląskim sądem

Weronika K. przed elbląskim sądem

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

10 lat więzienia — taką karę zaproponował dla Weroniki K. jej mecenas. Kobieta w lipcu 2014 r. urodziła i udusiła swoje nowo narodzone dziecko. Do tragedii doszło w Miłakowie (pow. ostródzki). Prokurator przychylił się do wniosku obrony. Sąd Okręgowy w Elblągu ogłosi wyrok w tej sprawie w najbliższy piątek.
Sprawa makabrycznego zabójstwa w Miłakowie wyszła na jaw po około dwóch miesiącach od zbrodni, to jest we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy to policja w Ostródzie została zaalarmowana przez zaniepokojonych sąsiadów 22-letniej Weroniki K. Jak relacjonowali policji, młoda kobieta jeszcze kilka miesięcy wcześniej była w wyraźnej ciąży, a jednak nie widać przy niej dziecka.

Funkcjonariusze sprawdzili zgłoszenie. Potwierdziły się ich najgorsze obawy. Po przeszukaniu posesji, na której mieszkała kobieta, w jednym z pomieszczeń gospodarczych znaleźli plastikowe wiaderko - w nim ukryte było ciało noworodka w znacznym rozkładzie.

Weronika K. została zatrzymana. Badaniem szczątków dziecka zajęli się lekarze z Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku. Tam przeprowadzona została sekcja zwłok, która pozwoliła ustalić, co było bezpośrednią przyczyną śmierci noworodka. Weronika K. urodziła i udusiła swojego synka.

Prokuratura postawiła kobiecie zarzut zabójstwa, za co grozi dożywocie. W poniedziałek (06.07) przed Sądem Okręgowym w Elblągu ruszył proces w tej sprawie. Ze względu na ważność interesów prywatnych rodziny oskarżonej, a w szczególności ochronę dóbr osobistych pokrzywdzonych, sąd utajnił przebieg procesu.

Już na pierwszej rozprawie Weronika K. przyznała się do zarzucanych jej czynów. Przez swojego obrońcę złożyła także wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
— Zawnioskowaliśmy o karę 10 lat pozbawienia wolności. Do wniosku przychylił się prokurator, a także wstępnie - sąd. Jednak decyzję ostateczną w tej sprawie poznamy 10 lipca, podczas ogłoszenia wyroku — mówi mecenas Paweł Łabul, obrońca oskarżonej.

Według obrony dowody zebrane w sprawie są jasne i bezpośrednio wskazują na winę Weroniki K.
— Co do popełnionego przez nią czynu nie ma żadnych wątpliwości. Kobieta tłumaczyła swój postępek trudną sytuacją materialną, rodzinną i życiową — dodaje mecenas Łabul.

Nie wiadomo, czy Weronika K. wyraziła skruchę i żal za to, co zrobiła. Kobieta ma już jedno dziecko. 4-letniego chłopczyka pomagała jej wychowywać matka.

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Chyba nie: #1770553 | 89.228.*.* 7 lip 2015 21:07

  Cytat z wypowiedzi szefa rządu Australii: "Imigranci muszą się zaadaptować lub wyjechać. Jestem zmęczony, że nasz naród ma się martwić o to, czy my urażamy ich rodaków lub ich kulturę... Nasza kultura rozwinęła się przez ponad dwa wieki po wielu walkach, próbach i zwycięstwach przez miliony mężczyzn i kobiet, którzy szukali wolności. Mówimy po angielsku, a nie hiszpańsku, libańsku, arabsku, chińsku, japońsku, rosyjsku lub innym językiem. Więc jeśli chcesz być częścią naszego społeczeństwa, nauczyć się naszego języka! Większość Australijczyków wierzy w Boga. Nie ma tu mowy o "chrześcijańskiej prawicy" lub jakiejkolwiek presji politycznej, to jest fakt, bo chrześcijańscy mężczyźni i kobiety, z ich zasadami chrześcijańskimi, założyli tę nację. Jest z pewnością właściwe, aby wyświetlić to na murach naszych szkół! Bóg jest dla Ciebie obrazą? Proponuję wiec się przeprowadzić do innej części świata i tam żyć, ponieważ Bóg jest częścią naszej kultury. Akceptujemy wasze przekonania, nie zadając pytań. Wszystko o co prosimy, to o szanowanie naszych przekonań, aby żyć w pokoju i harmonii z nami. To jest nasz kraj, nasza ziemia i nasz styl życia, i dajemy wam możliwość korzystania z tego wszystkiego. Ale od momentu, kiedy zaczynacie narzekać, jęczeć co do naszej flagi, naszego zaangażowania, naszych przekonań chrześcijańskich, czy naszego stylu życia, gorąco zachęcamy do skorzystania z jeszcze jednej wielkiej australijskiej wolności " prawa do wyjazdu ". Jeśli nie jesteś tutaj szczęśliwy, wyjeżdżaj! Nikt cie nie zmuszał, aby tu przyjść! Przyszedłeś z własnej woli, to zaakceptuj nasz kraj, który zaakceptował Ciebie! Może powinniśmy wysłać tę mowę do wszystkich krajów, do imigrantów w tej samej sytuacji, znaleźć odwagę podnieść głos, aby wyrazić te same prawdy!"Ciekawe,czy pani Kopacz zna ten tekst?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Miłakowianka #1769837 | 88.156.*.* 7 lip 2015 01:13

  Jakie 10 lat????Wyjdzie za dobre sprawowanie po 6 i dalej będzie piła i się łajdaczyła,a do tego śmiała się ludziom w twarz..Pytam się gdzie jest sprawiedliwość??Za taki czyn on sama sobie wymierza karę?? . Ze względu na ważność interesów prywatnych rodziny oskarżonej, a w szczególności ochronę dóbr osobistych pokrzywdzonych, sąd utajnił przebieg procesu. Z jakiej racji proces utajniony??

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. arkadiusz #1769758 | 83.9.*.* 6 lip 2015 22:27

  Biedna kobieta .....

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. bzdura lex sed lex #1769753 | 88.156.*.* 6 lip 2015 22:24

  Zbrodnia! To może jednak lepiej, żeby nie urodziła?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. napewno z biedy to zrobiła #1769404 | 91.230.*.* 6 lip 2015 15:09

  a kopacz sobie jeździ lody żre jak świnia za nasze podatki ,won i precz im i z tą unią razem

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (10)