Kolejkomat w starostwie od września. Na razie na próbę

2015-08-22 20:00:00(ost. akt: 2015-08-21 09:43:08)
System ma zacząć działać w wydziale od września

System ma zacząć działać w wydziale od września

Autor zdjęcia: Marek Murdzia

Dzięki niemu obsługa klientów załatwiających sprawy w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Elblągu ma być sprawniejsza. Kolejkomat zagości na razie w starostwie na trzy miesiące, gdy się sprawdzi zostanie tu na dłużej.
Od września tzw. system kolejkowy zastąpi w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Elblągu dotychczasową formę telefonicznego umawiania się na termin i skróci czas załatwienia sprawy.

— Podstawowe korzyści wynikające z systemu to przede wszystkim możliwość łatwego skierowania klienta do odpowiedniego stanowiska, zapewnienie mu spokojnego, komfortowego środowiska oczekiwania na obsługę, zaś dla pracowników dobrze zorganizowane oraz efektywne środowisko pracy — informuje Marek Murdzia, rzecznik prasowy starosty elbląskiego.

System kolejkowy pozwala jednocześnie wyświetlać dodatkowe komunikaty i instrukcje ułatwiające poruszanie się po urzędzie. Istnieje również możliwość zarezerwowania miejsca w kolejce za pośrednictwem internetu.

—  Zarząd Powiatu podjął decyzję o zainstalowaniu systemu na trzymiesięczny okres próby. Jeśli się sprawdzi, pozostanie w starostwie na dłużej — informuje Marek Murdzia.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski