Kolej na kino w Nadbrzeżu

2015-09-01 09:10:05(ost. akt: 2015-09-01 13:03:33)
"Kolej na kino" w Gronowie Elbląski. Widzowie przybyli tłumnie

"Kolej na kino" w Gronowie Elbląski. Widzowie przybyli tłumnie

Autor zdjęcia: CSE Światowid

Bezpłatna projekcja w stanicy wodnej w Nadbrzeżu odbędzie się w najbliższy piątek (4.09). Początek seansu o godz. 21.
— Spotykamy się za lasem, nad samym Zalewem Wiślanym. Może być już chłodno, więc radzimy zabrać ze sobą koce lub ciepłe ubrania — podpowiada Joanna Niewiadomska.

Nadbrzeże będzie czwartą, ostatnią miejscowością na trasie „Kolei na kino”.
— Zarówno w Gronowie Elbląskim, Pasłęku, jak i Małdytach nasze projekcje „pod chmurką” cieszyły się dużym zainteresowaniem. Liczymy na to, że nie inaczej będzie w Nadbrzeżu — dodaje Natalia Piotrowska, kierownik elbląskiego kina.

„Kolej na kino” ma już swoją historię. Po raz czwarty w wakacje Kino Światowid opuściło mury budynku przy pl. Jagiellończyka, by w atrakcyjnych okolicznościach spotkać się z widzami. Początkiem akcji była projekcja w 2012 r. zorganizowana na zabytkowym tolkmickim dworcu. Kolejna edycja dedykowana była kolei nadzalewowej – seanse organizowane były właśnie na jej trasie – w Suchaczu, Tolkmicku, Fromborku, Braniewie oraz Elblągu. Zeszłoroczna „Kolej…” opuściła dworce, by podkreślić znaczenie wyrazu „kolej”, czyli czas na kino oraz pokazać atrakcyjne pod względem turystycznym miejsca wybrane przez przedstawicieli Suchacza, Pasłęka, Janowa i Młynar.


Źródło: Dziennik Elbląski