Tak minęły wakacje w Zalesiu

2015-09-08 08:21:15(ost. akt: 2015-09-08 08:27:55)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Dzieci, młodzież uczęszczająca do świetlicy wiejskiej w Zalesiu podczas wakacji aktywnie uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez opiekuna świetlicy.
Brała udział w warsztatach podczas codziennych zajęć w świetlicy nabywając i doskonaląc nowe umiejętności artystyczne : zdobienie techniką scrapbookingu i decoupage. Materiały i urządzenia potrzebne do zorganizowania zajęć zostały zakupione przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Zalesie ,,Zalesianka”, które pozyskało środki na ten cel z Urzędu Gminy w Milejewie. Nabyte umiejętności młodzież wykorzystała podczas festynu w Aniołowie i ,,Festiwalu Wsi Tematycznych” we Fromborku, dzieląc się swoimi wyuczonymi zdolnościami z rówieśnikami.

Dziewczęta z Zalesia w wolnym czasie zajmowały się malowaniem ściany zewnętrznej budynku świetlicy. Powstało malowidło nawiązujące do tematu przewodniego naszej wsi - ,,Zalesie – Wioska Smerfów”. Ze względu na duże walory kolorystyczne ściana przyciąga uwagę oraz zdobi naszą wieś.
W okresie wakacyjnym mieszkańcy starali się aby Zalesie wyglądało estetycznie : koszenie trawy, wycinanie trzciny, pielenie kwiatów, konserwacja drewnianych elementów i urządzeń to czynności, którymi się zajęto.

Prawdziwą niespodzianką dla mieszkańców Zalesia była siłownia plenerowa , której montaż odbył się w ostatnim dniu wakacji. Pięć urządzeń doskonalących koordynację ruchową i poprawiających kondycję fizyczną cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i dorosłych.
Budowa obiektu została dofinansowana przez Urząd Województwa Warmińsko –Mazurskiego w ramach Programu Odnowy Wsi woj. Warm. –Mazur. ,,Wieś Warmii, Mazur i Powiśla … miejscem , w którym warto żyć.


Źródło: Artykuł internauty