Dzisiaj pucharowa środa. Olimpia Elbląg gra z... Olimpią II Elbląg

2015-09-30 08:50:00(ost. akt: 2015-09-30 10:36:33)
Olimpia prowadzi w tabeli

Olimpia prowadzi w tabeli

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W środę (30.09) zostaną rozegrane mecze 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Spośród drużyn z naszego regionu o trofeum wciąż walczą trzy kluby: Olimpia Elbląg (dwa zespoły), Concordia Elbląg i Polonia Pasłęk.
Los sprawił, że dzisiaj pierwsza drużyna Olimpii powalczy o awans do kolejnej rundy wojewódzkiego PP z drugim zespołem tego klubu, którego skład oparty jest na juniorach (mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Agrykola, godz. 16). Olimpia II w pucharowych rozgrywkach pucharowych pokonała wcześniej Żuraw Godkowo 1:0 i Zatokę Braniewo 1:0. Pierwsza drużyna rozegrała jeden mecz, za to rozgromiła w nim Ewingi Zalewo aż 11:0.
Zdecydowanym faworytem dzisiejszego pojedynku są seniorzy, ale młodzież zapowiada twardą i ambitną walkę.

W drugim spotkaniu z udziałem zespołów z naszego regionu Polonia Pasłęk podejmuje Concordię Elbląg i nie jest bez szans na sprawienie niespodzianki, tym bardziej, że elblążanie przechodzą mocny kryzys. W III lidze przegrali cztery mecze z rzędu w III lidze. W drodze do 1/16 finału Concordia wygrała z Syreną Młynary 2:1, a Polonia rozbiła Pamę Powodowo 7:1.