Szkoła w Jegłowniku wygrała konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności

2015-09-29 21:52:44(ost. akt: 2015-09-29 22:04:12)

Autor zdjęcia: nadesłane

Szkoła Podstawowa w Jegłowniku wygrała głosowanie internautów i zdobyła 10 tysięcy złotych w ogólnopolskim konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności. Nagroda zostanie przeznaczona na zakup wyposażenia do przyszkolnego placu zabaw.
Do ogólnopolskiego konkursu dla SKO przystępuje każdego roku kilkaset szkół z całej Polski. Tradycja tego konkursu sięga prawie 50 lat. Organizator konkursu, PKO Bank Polski, przyznaje najlepiej działającym szkołom wysokie nagrody pieniężne.

Praca konkursowa szkoły w Jegłowniku, czyli prezentacja Kroniki SKO, opisuje podjęte w roku szkolnym różnorodne działania edukacyjne w ramach programu SKO. Wysoko oceniona praca zakwalifikowała się do finału krajowego. W trakcie wakacji 11 wyróżnionych szkół, w tym również z Jegłownika, rozpoczęło rywalizację o Nagrodę Internautów, czyli 10 tys. zł.

Zachęcenie do głosowania było prawdziwym wyzwaniem, gdyż oddanie głosu wymagało rejestracji na specjalnej platformie. Jednak zaangażowanie wielu rodziców, nauczycieli, pracowników Urzędu Gminy w Gronowie Elbląskim, mieszkańców Jegłownika i okolic przyniosło oczekiwany skutek. To szkoła w Jegłowniku zdobyła Nagrodę Internautów.

Była to dla naszej niewielkiej społeczności ogromna radość i satysfakcja. Łącznie zdobyliśmy nagrodę w wysokości 13 tys. zł . Nagroda Internautów w całości przekazana jest na zakup wyposażenia do przyszkolnego placu zabaw.

Zachęcamy wszystkich Internautów do śledzenia naszych codziennych szkolnych działań na blogu szkolnym SKO - (tutaj).

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom za wsparcie w głosowaniu i jednocześnie zapraszamy na wyjątkową uroczystość - Jubileusz 70-lecia szkoły, który odbędzie się 16 października w szkole podstawowej w Jegłowniku.
Społeczność szkolna z Jegłownika

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nauczyciel SP Jegłownik #1826130 | 83.8.*.* 30 wrz 2015 22:55

    Bardzo dziękujemy Redakcji " Dziennika Elbląskiego" za promowanie naszych działań, które w dużym stopniu przyczyniły się tego sukcesu . Na platformie blogowej trwają techniczne modernizacje , przez co aktualne wpisy bloga znajdują się na końcu .

    odpowiedz na ten komentarz