Poszukiwany przez sąd wpadł w ręce policjantów, bo nie zapiął pasów

2015-10-14 12:06:25(ost. akt: 2015-10-14 12:09:54)

Autor zdjęcia: Archiwum GO/WB

Rutynowa kontrola drogowa vw passata zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny, który był poszukiwany przez sąd do odbycia kary. Trafił do aresztu na 270 dni.
Była godzina 13.30, gdy policjantów ruchu drogowego, którzy kontrolowali pojazdy w Krzewsku minął vw passat. Policjanci zauważyli, że kierujący nim mężczyzna nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa. Postanowili wiec zatrzymać go do kontroli - i chwilę później to uczynili.
— Kierowca jak i pasażerowie passata próbowali wmówić policjantom, że pasy mieli zapięte. Funkcjonariusze widzieli jednak ich nieudolne zmagania z zapinaniem pasów bezpieczeństwa, gdy tylko ci zauważyli patrol ruchu drogowego — mówi podkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Policjanci postanowili wylegitymować także pasażerów passata. Przy sprawdzaniu jednego z nich okazało się, że jest poszukiwany przez sąd do… odbycia kary. Sprawa była z 2014 r, a łączny czas jaki 49-letni Dariusz J. ma spędzić w areszcie to 270 dni.
— To nie pierwsza kara, jaką otrzymał 49-latek. Był już wcześniej karany. Tym razem sprawa dotyczy niewykonanej kary ograniczenia wolności, którą została orzeczona przez sąd. Teraz najbliższych kilka miesięcy 49-latek spędzi w areszcie — dodaje podkom. Nowacki.