Zagłosowali i wskoczyli do zimnej wody

2015-10-28 20:10:00(ost. akt: 2015-10-28 20:20:16)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Elblążanie z klubu morsów połączyli przyjemne z pożytecznym. W dniu wyborów parlamentarnych oprócz głosowania odbyli wspólną kąpiel.

— Swoje głosy oddaliśmy przed i po kąpieli — mówi Eugeniusz Brodziuk, prezes Elbląskiego Klubu Morsów. — Uroczysta kąpiel odbyła się w Stegnie, to chyba najatrakcyjniejsze, a jednocześnie bezpieczne miejsce. Tego dnia woda w Bałtyku miała 4 stopnie Celsjusza, a temperatura powietrza tylko o stopień więcej. 
Grono elbląskich morsów nieustannie się powiększa. Tym razem w spotkaniu uczestniczyły 34 osoby.

— Wśród nas był również pan, który po raz pierwszy kąpał się o tej porze roku — dodaje Brodziuk. — Znalazł się również rekordzista. Janusz Zieliński przebywał najdłużej w wodzie, bo aż 30 minut.
 W sezonie kąpiele w Bałtyku odbywają się cyklicznie. Kolejną kąpiel morsy zaplanowały na 8 listopada. Tym razem odbędzie się ona w Kątach Rybackich. 
Do wspólnego morsowania zapraszają wszystkich chętnych elblążan. Jesienno-zimowe kąpiele, to nie tylko okazja do towarzyskich spotkań na łonie natury i świetnej zabawy, ale także hartowania ciała i ducha.
— Dzięki nim człowiek czuje się zdrowszy, ma lepsze krążenie krwi, jest bardziej odporny na choroby — przekonują morsy. 
Więcej informacji na temat udziału we wspólnej kąpieli i dojazdu do Stegny można uzyskać pod numerem telefonu 601 745 975. 

naj


Źródło: Dziennik Elbląski