Zalesie wykręciło 3. miejsce w konkursie filmowym

2015-11-02 19:08:34(ost. akt: 2015-11-02 19:24:33)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Grupa młodzieży z Zalesia podjęła wyzwanie i wzięła udział już po raz drugi w konkursie filmowym pt. ,,Warmia i Mazury – nasza mała ojczyzna zmienia się dzięki Unii Europejskiej". Nasza drużyna zajęła trzecie miejsce!
Nieoczekiwanie nasza drużyna dziewcząt w składzie : Klaudia Ochnik, Aleksandra Jankowska i Ewelina Kowzan znalazła się w gronie laureatów zaproszonych do Olsztyna po odbiór nagrody, zajmując III miejsce. Wśród laureatów znalazły się także drużyna z Olsztyna – I miejsce oraz z Elbląga – II miejsce.
Film zgłoszony do konkursu miał obrazować zmiany, jakie zaszły w ich najbliższym otoczeniu dzięki unijnym funduszom. ,,Unia – nowy początek” – taki tytuł nosi nasz film, w sposób humorystyczny przedstawia zmiany jakie zaszły w naszej małej miejscowości podczas pobytu Polski w Unii Europejskiej.
Cieszymy się , że nasza praca spotkała się z wielkim uznaniem, została zauważona i nagrodzona.

Konkurse ,,Warmia i Mazury – nasza mała ojczyzna zmienia się dzięki Unii Europejskiej" zorganizowany został w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast Open Days 2015. W wydarzeniu zaangażowany jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn.

Teresa Rutyna

- „Unia – nowy początek” – przygotowany przez Aleksandrę Jankowską, Klaudię Ochnik, Ewelinę Kowzan ze świetlicy wiejskiej w Zalesiu pod kierunkiem Teresy Rutyny,

Źródło: Artykuł internauty