Ślubowanie już za nimi. Co obiecują nam nasi parlamentarzyści?

2015-11-13 07:23:17(ost. akt: 2015-11-13 07:33:48)
Od lewej: Elżbieta Gelert, Andrzej Kobylarz, Leonard Krasulski, Jerzy Wcisła, Jerzy Wilk

Od lewej: Elżbieta Gelert, Andrzej Kobylarz, Leonard Krasulski, Jerzy Wcisła, Jerzy Wilk

Autor zdjęcia: archiwum DE

Ślubowanie już za nimi. Teraz czas wziąć się za spełnianie obietnic złożonych podczas kampanii wyborczej. Przepytaliśmy nowo wybranych parlamentarzystów z Elbląga o to, co chcą zrobić dla miasta i swojego okręgu przez najbliższe cztery lata.
Wśród 460 posłów oraz 100 senatorów są także ci wybrani przez nas, którzy przez najbliższe cztery lata będą reprezentowali interesy Elbląga i okręgu elbląskiego. Są wśród nich parlamentarni debiutanci, jak senator Jerzy Wcisła (Platforma Obywatelska) oraz posłowie Jerzy Wilk (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Andrzej Kobylarz (Kukiz'15). Są i tacy, dla których to będzie kolejna kadencja w Sejmie, czyli Elżbieta Gelert (PO) i Leonard Krasulski (PiS).

Andrzej Kobylarz nastawia się na podróże po regionie, aby móc bezpośrednio od mieszkańców naszego okręgu wyborczego dowiadywać się o lokalnych problemach. — Stawiam sobie za punkt honoru pomoc zwyczajnym ludziom, którzy po transformacji ustrojowej, likwidacji zakładów pracy, PGR-ów, często zostali pozostawieni sami sobie. Chcę przywrócić im wiarę w nasze państwo i w to, że nie są sami — mówi.

Parlamentarzyści z Elbląga wiedzą także, czym chcą się zająć podczas tej kadencji.
— Od wielu lat zajmuję się drogami wodnymi i żeglugą śródlądową w Polsce - zarówno w aspekcie wykorzystania turystycznego jak i transportowego. Jej rozwój oznacza włączenie Elbląga i Zalewu Wiślanego w sieć międzynarodowych portów i dróg wodnych, umożliwi wykorzystanie naszych naturalnych walorów i realizację inwestycji ze środków na ten cel przeznaczonych w funduszach unijnych — mówi Jerzy Wcisła. — To nie tylko sprawa kanału przez Mierzeję Wiślaną, ale całego zespołu długofalowych przedsięwzięć inwestycyjnych, prawnych i strategicznych, które muszą być przeprowadzone — dodaje.

Poseł Leonard Krasulski (Prawo i Sprawiedliwość), który mandat poselski sprawuje już po raz czwartym, wraca pamięcią do 2005 r. i czasu, kiedy zaczął walkę o budowę m.in. drogi nr 16.
— A także do prac nad ideą przekopu Mierzei Wiślanej, jak również rozwoju portu w Elblągu. Od 10 lat zasiadam w Komisji Gospodarki, gdzie jestem wiceprzewodniczącym. Właśnie tutaj, w 2016 r. mogę spełnić swoją ideę z lat 2005-2007 — zapowiada.

Podobnie jak poprzednicy, pracami na rzecz rozwoju Zalewu Wiślanego i portu w Elblągu, chce się zająć poseł Elżbieta Gelert. — Chciałabym także kontynuować prace na rzecz budowy uzdrowiska we Fromborku i powstania szkoły podstawowej w Gromotach, w gminie Iława — mówi pani poseł.

Poseł Jerzy Wilk przypomina, że podczas kampanii aktywnie spotykał się z elblążanami i z mieszkańcami powiatów. Główne problemy, z jakimi chciałby pojechać do Warszawy, to te dotyczące samorządu terytorialnego, jak i sprawy związane z Zalewem, budową odcinka ekspresowej „siódemki” i rozwojem portu w Elblągu.
— Liczę, że będę mógł forsować swoje pomysły przy poparciu największego klubu - PiS - i poprzez interpelacje poselskie. Będę też aktywnie działał w terenie odwiedzając ponownie wszystkie powiaty. W pracy posła liczę na życzliwość koleżanek i kolegów oraz współpracę ponad podziałami dla dobra naszego regionu — mówi.
as


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. k m #1857479 | 83.24.*.* 14 lis 2015 09:53

    Czy o taką Polskę walczyli http://bintel.com.ua/uk/article/net-mogi ly-ne-bylo-ukraincev/

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. MK #1856813 | 78.133.*.* 13 lis 2015 08:16

    "Trzeba było coś obiecać ludziom, żeby głosowali, wolna Polska, raj na ziemi, demokracja i pluralizm", wiecznie żywe słowa zespołu Big Cyc. Już ich nikt nie zobaczy przez najbliższe 3,5 roku do następnej kampanii...

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz