Sukces grupy teatralnej MOW z Kamionka Wielkiego na warszawskiej scenie

2015-11-30 09:49:59(ost. akt: 2015-11-30 09:54:45)
Kolejny ogromny sukces odniosła grupa teatralna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim podczas XX Ogólnopolskiej Sceny Prezentacji Artystycznych Realizacji „OSPAR 2015”. Wydarzenie to miało miejsce w dniu 26.11.2015 r. na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
„OSPAR” to impreza artystyczna organizowana przez środowisko akademickie Warszawy dla placówek opiekuńczych, wychowawczych, poprawczych, socjoterapeutycznych, psychoprofilaktycznych i środowiskowych z całej Polski. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 27 zespołów reprezentujących placówki z całego kraju.

W bardzo silnej konkurencji wychowankowie z Kamionka Wielkiego zdobyli II miejsce i nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Panią Hannę Gronkiewicz-Waltz (wysokiej klasy aparat fotograficzny Nikon oraz inne nagrody rzeczowe).

Na scenie w Warszawie grupa teatralna MOW zaprezentowała etiudę „Historia cywilizacji”, zrealizowaną w formie dramy teatralnej. Widz, w kilku symbolicznych scenach mógł zobaczyć ewolucję ludzkiej cywilizacji, od czasów prehistorycznych po współczesne. W ostatniej scenie pokuszono się o przedstawienie wizji świata, w którym człowiek, zagubiony w codziennej pogoni za coraz większą konsumpcją traci swoją tożsamość oraz najważniejsze wartości…

Większość scen zrealizowano przy podkładzie muzycznym „Bolero” M. Ravela, a kilka przy muzyce gitarowej, granej przez wychowawcę Michała Baska. Narratorem w poszczególnych scenach był wychowawca Bogdan Płocheć. W skład grupy teatralnej wchodzili wychowankowie: Adam Neumman, Mateusz Pieczul, Dżastin Czajkowski, Mariusz Schielke, Mariusz Talarowski i Maciej Dróżdż. Autorami scenariusza oraz reżyserami spektaklu byli wychowawcy: Bogdan Płocheć i Michał Basek.

Dyrektor MOW w Kamionku Wielkim, Magda Dryll

Źródło: Artykuł internauty