Siatkarka z Elbląga powalczy o przepustkę na igrzyska olimpijskie

2015-12-21 11:24:29(ost. akt: 2015-12-21 11:42:27)
Joanna Wołosz

Joanna Wołosz

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

15 siatkarek, w tym pochodząca z Elbląga Joanna Wołosz, przygotowuje się w Szczyrku do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.
Joanna Wołosz ma 25 lat. Treningi rozpoczynała w Truso Elbląg. Później reprezentowała barwy m.in.: Gedanii Gdańsk, Impelu Wrocław, Aluprof Bielsko-Biała, Unedo Yamamay Busto Arsizio (Włochy), a obecnie jest zawodniczką Chemika Police.

Zgrupowanie reprezentacji Polski siatkarek w Szczyrku rozpoczęło się 16 grudnia i potrwa do najbliższej środy (23.12). Po krótkiej przerwie świątecznej kadrowiczki spotkają się ponownie 26 grudnia, a dwa dni później polecą już do Turcji, gdzie na początku nowego roku zostanie rozegrany turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich.

W Ankarze, jeszcze przed turniejem, polskie siatkarki rozegrają dwa towarzyskie spotkania: 29 grudnia z Turcją oraz 30 grudnia z Chorwacją.

Awans na igrzyska zdobędzie tylko zwycięzca turnieju w Ankarze. W fazie grupowej rywalami biało-czerwonych będą: Rosja (4 stycznia), Belgia (5 stycznia), Włochy (7 stycznia). Półfinały i mecze o miejsca zostaną rozegrane 8 i 9 stycznia 2016 r. Drużyny, które wywalczą miejsca drugie i trzecie, uzyskają prawo startu w majowym turnieju interkontynentalnym.