W altance odkryto zwłoki mężczyzny. Pierwsza ofiara mrozów

2016-01-03 12:32:25(ost. akt: 2016-01-03 13:57:09)
Policjanci odwiedzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne

Policjanci odwiedzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Makabrycznego odkrycia dokonał przypadkowy przechodzień, który spacerował po ogródkach działkowych w Gronowie Górnym. W altance u swojego znajomego odkrył ciało zamarzniętego mężczyzny. To pierwsza ofiara mrozów na terenie Elbląga i powiatu elbląskiego w tym sezonie zimowym.
Ciało zamarzniętego bezdomnego znalazł działkowiec, który w sobotę (02.01) około godziny 9 spacerował ul. Opalową w Gronowie Górnym pod Elblągiem. Na miejsce przyjechały służby ratownicze. Niestety, lekarz stwierdził zgon.
— Bezdomny mężczyzna na mrozie mógł przebywać nawet od kilku dni. Nie miał przy sobie dokumentów. Policjanci ustalają jego tożsamość — informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

To pierwsza ofiara mrozów w Elblągu w tym sezonie zimowym. Noce są wyjątkowo zimne, a temperatura spada nawet do 20 stopni poniżej zera. Policjanci nie są jednak w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy.
— Dlatego ważne jest aby osobiście zgłaszać odpowiednim instytucjom przypadki osób bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy. Pamiętajmy nie wolno przejść obojętnie obok człowieka, któremu grozi śmiertelne wychłodzenie — dodaje Jakub Sawicki. — Skuteczność naszych działań, uzależniona jest także od aktywności mieszkańców. Zatem apelujemy do elblążan o informowanie policji lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Informator #1897415 | 188.146.*.* 3 sty 2016 23:41

    Wczoraj widziałem w centrum miasta jak mężczyzna szedł ulicą bez czapki i szalika. Gdzie mam to zgłosić gdyż grozi mu wychłodzenie i zgon.

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz