Koncert Cantaty dla chorej Pauliny Hebel

2016-01-12 17:00:03(ost. akt: 2016-01-12 17:04:30)
Paulina Hebel

Paulina Hebel

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W niedzielę, 17 stycznia o godz. 18 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych odbędzie się noworoczny koncert charytatywny. Chór Cantata zaśpiewa dla chorej na raka Pauliny Hebel.
Tym razem chór z towarzyszeniem kwartetu jazzowego Sergiej Kriuczkow & Riverboat Ramblers pragną wspomóc Paulinę Hebel w walce z chorobą nowotworową.

Uczestniczka programu telewizyjnego "Bitwa na głosy", która była w drużynie Ryszarda Rynkowskiego walczy z nowotworem. W lipcu ubiegłego roku wykryto u niej guza mózgu. Lekarze usunęli część guza, jednak pozostała torbiel, z której niewykluczone, że ponownie może wyrosnąć guz. Dlatego Paulinę czeka dalsze leczenie i operacja. Aby całkowicie pozbyć się choroby niezbędny jest kolejny zabieg. Operacja jest jednak kosztowna: jej wysokość już teraz określa się na 100 tysięcy złotych. To astronomiczna kwota dla dziewczyny i jej bliskich.

W pomoc dla Pauliny włączył się Ryszard Rynkowski, który podczas programu telewizyjnego zaapelował o wsparcie dla dziewczyny. Zbiórkę na rzecz Pauliny prowadzi jego Fundacja Dary Losu. Osoby, które mogą i chcą pomóc Paulinie proszone są o kontakt z fundacją. darylosu.org.pl.

Wejściówki na koncert: 10, 20 i 50 zł można będzie kupić przed koncertem
daw

Źródło: Dziennik Elbląski