Oto najpopularniejsi sportowcy Dziennika Elbląskiego 2015! Pierwsze miejsce po raz drugi z rzędu dla Artura Zielińskiego

2016-01-30 22:30:13(ost. akt: 2016-02-01 10:56:29)
Oto najpopularniejsi sportowcy Dziennika Elbląskiego 2015

Oto najpopularniejsi sportowcy Dziennika Elbląskiego 2015

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Po raz drugi z rzędu Artur Zieliński wygrał głosowanie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego. Wyniki plebiscytu ogłosiliśmy w sobotę wieczorem podczas Balu Sportowca w Hotelu Młyn.

Bal Sportowca, podczas którego ogłosiliśmy dzisiaj wyniki głosowania Czytelników, to ostatni akcent plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego 2015 r. Przypomnijmy, że w tym roku na liście nominowanych znalazło się 56 sportowców wskazanych przez redakcję i Czytelników. Na swoich faworytów można było głosować za pomocą sms-ów od początku listopada do 24 stycznia.

Otrzymaliśmy rekordową liczbę sms-ów. Wpłynęło ich ponad 14 tysięcy. Kapituła Dziennika Elbląskiego przyznała także dwa wyróżnienia. Tytuł Drużyny Roku otrzymały piłkarki ręczne Startu Elbląg, a pamiątkową statuetkę odebrał w ich imieniu wiceprezes Startu Stanisław Tomczyński.

Tytuł Championa Roku przyznaliśmy Sebastianowi Karasiowi, który pochodzi z Elbląga, a obecnie mieszka w Warszawie. Karaś, który pływackie treningi zaczynał w Jedynce Elbląg, we wrześniu ub. roku przepłynął wpław Kanał La Manche. Wystartował z angielskiego Dover i do francuskiego brzegu musiał przepłynąć 40 kilometrów, co zajęło mu 8 godzin, 46 minut i 26 sekund. Kanał La Manche przepłynęło do tej pory zaledwie kilku Polaków, a pan Sebastian przygotowuje się już do kolejnego wyczynu, tym razem chce się zmierzyć ze 100-kilometrowym dystansem w Morzu Bałtyckim.

Pierwsze miejsce w głosowaniu Czytelników zdobył kickbokser EKK Elbląg Artur Zieliński, który wygrał plebiscyt także przed rokiem. Kolejne miejsca na podium zajęli ciężarowiec Meyer Elbląg Julian Falkowski oraz piłkarz Zatoki Braniewo Cezary Ciepliński. W pierwszej dziesiątce znalazło się w sumie czterech piłkarzy, w tym dwóch Olimpii Elbląg, która w ubiegłym roku świętowała 70-lecie: Anton Kołosow zajął dziewiąte miejsce, a Łukasz Pietroń szóste.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Najpopularniejsi sportowcy Dziennika Elbląskiego 2015 r.
1. Artur Zieliński (kick-boxing, EKK Elbląg) 2098 głosów
2. Julian Falkowski (podnoszenie ciężarów, Meyer Elbląg) 1792 głosy
3. Cezary Ciepliński (piłka nożna, Zatoka Braniewo) 1253 głosy
4. Michał Rogowski (sporty walki, Zenith Elbląg) 1195 głosów
5. Patrycja Adamczyk (lekka atletyka, Polonia Pasłęk) 952 głosy
6. Łukasz Pietroń (piłka nożna, Olimpia Elbląg) 938 głosów
7. Dawid Michelus (boks, Kontra Elbląg) 851 głosów
8. Jacek Czerniewski (piłka nożna, Polonia Pasłęk) 816 głosów
9. Anotn Kołosow (piłka nożna, Olimpia Elbląg) 798 głosów
10. Igor Janik (KSzach Start Elbląg, szachy) 792 głosy

Obrazek w tresci