Wygraj książkę za jeden sms

2016-02-13 10:00:00(ost. akt: 2016-02-12 10:49:02)

Autor zdjęcia: arch. wydawnictwa

W tym tygodniu polecaliśmy Czytelnikom lekturę „Anioła burz” Trudi Canava. Teraz zachęcamy do przeczytania „Wiktorii” Lucyny Olejniczak. To dalsze dzieje „przeklętej” rodziny krakowskiego aptekarza, Franciszka Bernata, losy jego potomków, a zwłaszcza silnych, radzących sobie z przeciwnościami życiowymi kobiet.
Wiktoria, córka Franciszka Bernata, wyrusza do Paryża, by odnaleźć ukochanego. Jednak rodzinna klątwa znów daje o sobie znać, okazuje się, że Filip jest już związany z inną kobietą. Zrozpaczona dziewczyna wraca do Krakowa, gdzie przychodzi na świat jej córka Matylda.
Wybucha pierwsza wojna światowa. Wiktoria wywozi dziecko na wieś, z dala od głodu i chorób szerzących się w mieście, a sama ucieka w pracę, aby zapomnieć o własnych niepowodzeniach. Niespodziewanie zły los się odwraca i wreszcie młoda kobieta może uwierzyć w swoje szczęście.
Kiedy wojna dobiegnie końca i mężczyźni zaczną wracać z frontu do domów, Wiktoria stanie przed najważniejszym wyborem w swoim życiu. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Jeżeli chcesz otrzymać jedną z powieści, to wyślij sms pod nr 71160. W treści sms-a napisz, dlaczego warto czytać i tytuł książki, którą chcesz wygrać (treść sms-a: DE.KSIAZKA.odpowiedź). Na wszystkie sms-y czekamy od dzisiaj od godz. 8 do najbliższego czwartku (18.02) do godz. 20. Koszt jednego sms to 1,23 zł z VAT. Książki otrzymają autorzy najciekawszych odpowiedzi. Ze zwycięzcami konkursu skontaktujemy się w sprawie odbioru nagród.
opr. naj

Źródło: Dziennik Elbląski