Baza biwakowa w Buczyńcu przy Kanale Elbląskim do sprzedania

2016-03-08 08:38:40(ost. akt: 2016-03-08 08:52:22)
Przez pięć lat z bazy w Buczyńcu można było korzystać za darmo

Przez pięć lat z bazy w Buczyńcu można było korzystać za darmo

Autor zdjęcia: Marek Murdzia

Starostwo powiatowe w Elblągu chce sprzedać bazę biwakową, która znajduje się przy pochylni Buczyniec na Kanale Elbląskim.
Bazę otwarto w 2010 roku na 150 urodziny Kanału Elbląskiego. Na trzyhektarowej działce powstało 41 miejsc pod namioty, parking dla 13 autobusów i 58 samochodów, boisko, plac zabaw, wiaty, kabiny WC. Jest także dostęp do wody i prądu.Na tę budowę z kasy Unii Europejskiej popłynęło 1,2 mln zł, a władze powiatu elbląskiego dołożyły pół miliona zł. Warunkiem otrzymania dotacji było darmowe udostępnienie obiektu turystom przez pięć lat. Gdy w ubiegłym roku termin ten minął, władze powiatu elbląskiego postanowił obiekt wydzierżawić. Chętnego jednak nie udało się znaleźć i turyści z bazy nadal korzystali bezpłatnie.

— Teraz już nie szukamy najemcy, chcemy sprzedać to miejsce — powiedział nam Marek Murdzia, rzecznik starostwa powiatu elbląskiego. — Starosta prowadzi rozmowy z zainteresowanym inwestorem. Na razie jest jednak za wcześnie aby powiedzieć coś więcej. Takich zainteresowanych było już kilku — dodaje.

Gdy w maju 2010 r. baza w Buczyńcu była otwierana, koszty jej utrzymania szacowano na 80 tys. zł. Tymczasem w 2014 r. z kasy powiatu popłynęło na ten cel prawie 160 tys. zł, a w następnym roku niecałe 20 tys. zł mniej.

Przypomnijmy, że Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku szuka chętnego na wydzierżawienie Izby Historii Kanału Elbląskiego wraz z sąsiadującym z nią parkingiem, celem udostępnienia jej zwiedzającym - także przy pochylni Buczyniec. Oferty można składać do 16 marca do godz. 10 - tutaj

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. j23 #1948693 | 78.88.*.* 8 mar 2016 14:53

    jestem ciekaw komu sprzedadzą........ , A NASTĘPNA W KOLEJCE DO SPRZEDAŻY BĘDZIE PEWNIE STANICA WODNA W NADBRZEŻU ......

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)