Kłusowali na Nogacie. Złapali ich na gorący uczynku

2016-03-18 17:49:47(ost. akt: 2016-03-18 18:02:50)
Zabezpieczone podbieraki

Zabezpieczone podbieraki

Autor zdjęcia: www.pzw.elblag.pl

Wspólne patrole policjantów oraz strażników rybackich zatrzymały w ostatnim czasie pięciu mieszkańców powiatu elbląskiego, którzy kłusowali na rzece Nogat. Grozi za to do dwóch lat więzienia.
Na rzece Nogat, w pobliżu śluzy Michałowo w Wiercinach, obowiązuje zakaz łowienia ryb. Za jego nieprzestrzeganie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub więzienia do 2 lat. To jednak niektórych nie odstrasza od łowienia w tym miejscu.

W środę (18.03) w Wiercinach, przy śluzie Michałowo, w ręce zwalczających kłusownictwo funkcjonariuszy wpadło trzech młodych mieszkańców powiatu elbląskiego.
— Dwóch 16-latków i 18-latek poławiali ryby wędkami w obrębie ochronnym. Niepełnoletni mężczyźni zostali przekazani opiekunom, a ich sprawę policjanci skierują wkrótce do sądu rodzinnego i dla nieletnich. Trzeci z mężczyzn usłyszał wstępne zarzuty popełnienia przestępstwa — informuje policja z Nowego Dworu Gdańskiego.

Kilka dni wcześniej, w pobliżu tego miejsca, policjanci z wydziału kryminalnego i strażnicy rybaccy udaremnili dalszy nielegalny połów ryb dwóm mężczyznom, 40 i 47-latkowi z powiatu elbląskiego.
— Mężczyźni poławiali ryby przy pomocy podbieraków. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich około 19 kilogramów złowionej stynki, którą przekazano do elbląskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego — informuje policja.

Dwaj mężczyźni podejrzani o poławianie ryb w obrębie ochronnym usłyszeli wstępne zarzuty popełnienia przestępstwa. Zgodnie z przepisami dotyczącymi rybactwa śródlądowego – w przypadku skazania za to przestępstwo, przepadkowi ulegną zabezpieczone przez funkcjonariuszy wszystkie narzędzia rybackie, którymi posługiwali się sprawcy.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. j23 #1957162 | 78.88.*.* 19 mar 2016 06:49

    zapewne PZW - usmażyło stynkę i zjadło ....... , takie rzeczy tylko w Polsce.......

    odpowiedz na ten komentarz

  2. yyy, #1957022 | 83.25.*.* 18 mar 2016 21:44

    to rewelacja!! mieli kominiarki???

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz