Niebezpieczny przejazd zniknie z ul. Płk. Dąbka

2016-03-21 13:10:00(ost. akt: 2016-03-21 14:03:35)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Przejazd na wysokości nowo budowanego sądu przy ul. Płk. Dąbka zostanie zlikwidowany ze względów bezpieczeństwa. W tym miejscu będzie obowiązywała zupełnie nowa organizacja ruchu. Urzędnicy mają już na nią pomysł.
Na całej ulicy Pułkownika Dąbka znajduje się kilka przejazdów przez znajdujące się tutaj tory tramwajowe. Ten, który znajduje się na wysokości nowo budowanego sądu, ma zostać zlikwidowany. To pomysł urzędników na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. W grudniu ub. roku doszło tutaj do śmiertelnego potrącenia pieszego.

Budowa nowego sądu ma się zakończyć w pierwszej połowie 2017 roku. Urzędnicy tłumaczą, że wraz z oddaniem budynku do użytku wielokrotnie zwiększy się natężenie ruchu tak pieszego, jak i samochodowego na tym obszarze. Dlatego już planują, że przejazd stąd zniknie.
— Niezbędne też jest dostosowanie układu drogowego do nowej sytuacji. Chcemy zabezpieczyć dojazd do sądu od strony miasta, zarówno od strony ul. Karowej, gdzie będzie przejazd na bezpośredni parking przy sądzie, a także z ul. Płk. Dąbka, ale z wykorzystaniem planowanej zawrotki za ul. Cichą — mówi Marek Kuna z Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu. — Konieczna będzie również modernizacja dwóch sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ulicy Płk. Dąbka z Pionierską i Cichą, wspólnego ich powiązania. W ten system też zostaną wpięte sygnalizacje na odcinku od ul. Hetmańskiej do Płk. Dąbka — dodaje.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sedzia dred #1958856 | 91.228.*.* 21 mar 2016 14:15

    czy ktoś coś z tego zrozumiał. Poza tym że znowu wszystko robi się dla kierowców!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz