Napadli i okradli przechodniów w na Kosynierów Gdyńskich i w parku Planty

2016-03-23 08:28:47(ost. akt: 2016-03-23 09:53:53)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Elbląscy policjanci zatrzymali 47-letniego Piotra T. oraz 41-letniego Damiana S. podejrzanych o dwa rozboje. Sprawcy pobili i okradli dwóch mężczyzn na ul. Kosynierów Gdyńskich oraz w parku Planty.
Piotr T. i Damian S. byli wcześniej karani za rozboje. Obaj w więzieniu spędzili pięć lat. Jednak to ich nie nauczyło pokory. We wtorek (22.03) zostali aresztowani na trzy miesiące. Kilka dni temu napadli na dwóch elblążan i ich okradli. Teraz mogą wrócić za kratki nawet na 12 lat.

Pierwszy rozbój miał miejsce 17 marca br. około godz. 21 na ulicy Kosynierów Gdyńskich w Elblągu.
— Zaatakowali mężczyznę, którego pobili i doprowadzili do bezbronności. Zabrali mu gotówkę, telefon komórkowy i klucze do mieszkania — informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Piotr T. i Damian S. nie próżnowali i następnego dnia w Parku Planty napadli na kolejnego elblążanina. Mężczyzna został pobity, a sprawcy zabrali mu telefon, srebrny łańcuszek i zegarek.
— Wszystkie fanty spieniężyli w lombardzie. Policjanci kryminalni zatrzymali ich w minioną niedzielę. Część skradzionych rzeczy odzyskali. W tej sprawie policjanci nie wykluczają kolejnych — dodaje Sawicki.