Chętnych na ślizgawkę coraz mniej. Lodowisko czynne tylko do 31 marca

2016-03-23 11:26:38(ost. akt: 2016-03-23 11:35:22)

Autor zdjęcia: MOSiR w Elblągu

Jeszcze tylko przez kilka dni miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli skorzystać z lodowiska Helena przy ul. Karowej w Elblągu. Obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie czynny do 31 marca. Tego dnia na ślizgawkę wejdziemy za darmo.
Przez ostatnie miesiące lodowisko Helena tętniło życiem i było miejscem wielu wydarzeń i imprez sportowych. W tym czasie z obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji skorzystało kilkanaście tysięcy dzieci, młodzieży i dorosłych. Po sześciu miesiącach działalności lodowisko przestanie funkcjonować, aż do przyszłego sezonu zimowego.
— Co roku w okresie wiosennym obserwujemy zmniejszającą się liczbę osób korzystających z lodowiska — wyjaśnia Marek Kucharczyk z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. — Pogoda za oknami sprawiła, że mieszkańcy, aktywnie spędzający wolny czas, coraz częściej przenoszą się na świeże powietrze. Nie inaczej jest w przypadku miłośników jazdy na łyżwach. Kluby sportowe coraz częściej trenują poza lodowiskiem i halami sportowymi. Dla nas to jasny i czytelny sygnał, że sezon na lodowisku zbliża się do końca.

Zajęcia na lodowisku Helena prowadzone będą do 31 marca. Później tafla lodu zostanie rozmrożona, a do czerwca na obiekcie odbywać się będą treningi na rolkach. Dodatkowo w czasie wakacji MOSiR przeprowadzi zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, a na lód ponownie wrócimy w październiku.

W kończącym się już sezonie lodowisko Helena było jednym z chętniej odwiedzanych miejsc w naszym mieście. Od rana z tafli lodowiska korzystały klubu sportowe i uczniowie elbląskich szkół. Natomiast popołudniami na ślizgawce bawili się elblążanie.
— Przez sześć zimowych miesięcy, wszyscy chętni mogli skorzystać z programu „Aktywuj się z MOSiR-em” w ramach, którego prowadzona była nauka gry w hokeja, Akademia Tenisa Stołowego, nauka jazdy na łyżwach, zajęcia ogólnorozwojowe FIT Camp oraz taneczne spotkania Ice Party — wyjaśnia Krzysztof Fedak z działu organizacji imprez MOSiR. — Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się także "Ferie z MOSiR-em", w których udział wzięło ponad sześć tysięcy dzieci i młodzieży. Lodowisko Helena było także areną ważnych imprez międzynarodowych i ogólnopolskich. Na elbląskiej tafli odbył się m.in.: turniej hokeja dla dzieci, zawody w short tracku oraz turniej hokeja na sledgach.

Nim jednak lodowisko przestanie funkcjonować czeka nas przerwa świąteczna. W Wielką Sobotę (26.03) odbędą się jedynie trzy sesje: o godz. 12:30, 13:30 i 14:30. Natomiast w Niedzielę Wielkanocną (27.03.) oraz w Lany Poniedziałek (28.03) lodowisko będzie nieczynne. Na ślizgawkę ponownie wrócimy we wtorek 29 marca.

Dla najbardziej zapalonych łyżwiarzy MOSiR przygotował niespodziankę. Ostatniego dnia funkcjonowania lodowiska wejście na ogólnodostępną ślizgawkę będzie bezpłatne. Darmowe wejście obowiązywać będzie w czwartek 31 marca, na dwóch ostatnich sesjach sezonu, o godz. 18.00 i 19.00. Na kolejny sezon, pełen atrakcji, organizatorzy zapraszają w październiku.