Nowoczesna i KOD na elbląskich ulicach. Jedni rozdawali Konstytucję, drudzy zbierali podpisy

2016-04-04 07:20:53(ost. akt: 2016-04-04 07:53:47)
Przedstawiciele KOD będą zbierali podpisy także w kolejne soboty kwietnia

Przedstawiciele KOD będą zbierali podpisy także w kolejne soboty kwietnia

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Działacze .Nowoczesnej w sobotę (02.04) rozdawali na ulicach Elbląga Konstytucję. Termin akcji nie był przypadkowy - w sobotę minęła 19. rocznica uchwalenia ustawy zasadniczej. Na ulicę wyszli również przedstawiciele elbląskiego Komitetu Obrony Demokracji, którzy zbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.
Działacze .Nowoczesnej wraz z młodzieżówką rozdawali Konstytucję na terenie całego kraju, także w Elblągu.
— Pogoda dopisała, a zainteresowanie mieszkańców było spore. Działaczy .Nowoczesnej można było spotkać na Starym Mieście i w okolicach Centrum Handlowego Ogrody — informuje Oliwier Taraszkiewicz.
To kolejna akcja .Nowoczesnej w Elblągu. Tydzień temu zbierała w Elblągu podpisy w obronie Konstytucji, które zostaną złożone w Sejmie.

Także w minioną sobotę przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji w Elblągu rozpoczęli zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Namiot KOD stanął na placu Słowiańskim, a przedstawiciele KOD ruszyli w miasto także na rowerach. Akcja będzie kontynuowana w kwietnia.
— Podpisy zbierane będą w każdą sobotę kwietnia, czyli 2, 9, 16, 23 i 30 kwietnia — informuje Tadeusz Piotrowski z elbląskiego KOD.