Rowerowa wycieczka z PTTK

2016-04-06 09:59:50(ost. akt: 2016-04-06 10:01:16)
Marek Kamm

Marek Kamm

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

10 kwietnia PTTK Elbląg zaprasza na rowerową wycieczkę. Cykliści odwiedzą m.in. Żurawiec, Jegłownik, Oleśno.
PTTK Elbląg i MOSiR w Elblągu zapraszają do udziału w nowym całorocznym cyklu wycieczek rowerowych po okolicach Elbląga. Pierwsza wycieczka odbędzie się 10 kwietnia 2016 r. na trasie: Elbląg - Raczki Elbląskie – Żurawiec - Jasionno - Gronowo Elbląskie - Oleśno - Jegłownik - Helenowo - Elbląg. Start o godzinie 10.00 z Placu Słowiańskiego. Wycieczkę prowadzi Marek Kamm.

Dłuższy postój zaplanowany jest w Oleśnie, gdzie zajrzymy do Stodolarni oraz tajemniczej altany. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy w czasie jazdy na jedzenie, zrobienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Łączna długość trasy: około 40 km.

W związku z początkiem nowego sezonu rowerowego dla każdego uczestnika będzie czekała mapa szlaku GreenVelo w województwie warmińsko-mazurskim przydatna podczas tegorocznych wojaży. Nie zabraknie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach od 12 do 15 km na godzinę. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych!

Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na stronie www.pttk.elblag.com.pl
Kamil Zimnicki, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej


Źródło: Dziennik Elbląski