31-latek z zarzutami znęcania się nad rodzicami

2016-04-07 09:52:52(ost. akt: 2016-04-07 09:58:11)

Autor zdjęcia: KMP Ostrołęka

31-letni mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad rodzicami. Mężczyzna nadużywał alkoholu, a do rodziców trafił po nieudanym związku, gdy nie miał gdzie mieszkać. W „podzięce” zaczął urządzać awantury, które nierzadko kończyły się interwencją policji. Teraz prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i zakaz zbliżania się do rodziców.
Jak ustalili policjanci 31-letni mężczyzna znęcał się nad swoimi 60-letnimi rodzicami od grudnia ubiegłego roku do kwietnia, kiedy to po jednej z interwencji został zatrzymany.
— Scenariusz był zwykle podobny mężczyzna upijał się, a następnie groził matce śmiercią, wyzywał, ubliżał, utrudniał nocny odpoczynek. W obawie o spełnienie gróźb 31-latka sprawa została zgłoszona na policję. Tu postępowanie potoczyło się szybko i przede wszystkim w kierunku odizolowania sprawcy od ofiar — informuje podkomisarz Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Funkcjonariusze prowadzący postępowanie zawnioskowali do prokuratury o zastosowanie dozoru oraz zakazu zbliżania się. Prokurator przystał na ten wniosek. 31-latkowi może grozić teraz kara do 5 lat więzienia.