Elbląska prokuratura na tropie pedofilów

2016-04-10 12:45:05(ost. akt: 2016-04-10 12:47:07)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Prokuratura Okręgowa w Elblągu przejęła śledztwo z Nowego Miasta Lubawskiego w sprawie pedofilów. Zarzuty w tej sprawie usłyszało już pięciu mężczyzn.
Śledztwo dotyczy wydarzeń, które miały miejsce w 2015 roku w okolicach Nowego Miasta Lubawskiego. Podejrzani mieli namawiać dzieci do stosunków seksualnych za pieniądze. Sprawa wydała się dzięki czujności matki jednego z dzieci, która poinformowała policjantów.

We wrześniu ub. roku w mieszkaniu w Nowym Mieście Lubawskim zatrzymano dwóch pierwszych podejrzanych: Tomasza K. i Mateusza M. Policjanci zabezpieczyli także pliki z filmami, zdjęciami, płyty cd, dvd, telefony, komputer.
Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim. Kilka dni temu akta sprawy zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Elblągu.
— Ze względu na obszerny charakter tej sprawy prokurator z Nowego Miasta Lubawskiego wystąpił z wnioskiem o przejęcie postępowania przez Prokuraturę Okręgową w Elblągu. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Akta dotarły do nas niedawno, teraz zapoznaje się z nimi prokurator — mówi Anita Kniga-Węzik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Śledczy, ze względu na charakter sprawy i dobro postępowania, nie chcą zdradzać szczegółów. Wiadomo, że niedawno nastąpiły kolejne zatrzymania. Dokładnie na początku marca tego roku do sprawy zostały zatrzymane trzy osoby: Rafał U., Łukasz R. oraz Paweł H. Dwaj pierwsi zostali aresztowani przez sąd na trzy miesiące, a wobec Pawła H. zastosowano dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.
AKT

Wrzesień 2015 r. Pierwsze zatrzymania