Labirynt Kłamstw w Dyskusyjnym Klubie Filmowym

2016-04-12 22:30:56(ost. akt: 2016-04-12 22:38:56)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Rok 1958. W ręce młodego niemieckiego adwokata wpada zeznanie potwierdzające, że były strażnik obozu Auschwitz pracuje w szkole jako nauczyciel. „Labirynt kłamstw” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego już w czwartek, 14 kwietnia w Kinie Światowid.
Niemcy 1958 rok. Czas odbudowy i cudu gospodarczego. Johann Radmann właśnie został mianowany prokuratorem i nie zamierza tracić czasu na nudne wykroczenia. Gdy dziennikarz, Thomas Gnielka, wywołuje awanturę na sali sądowej, Radmann nadstawia uszu. Przyjaciel Gnielki rozpoznał w nauczycielu strażnika z Auschwitz, ale nikogo nie interesuje oskarżenie go. Wbrew woli przełożonych Radmann zaczyna badać sprawę. W tym czasie “Auschwitz” było słowem, o którym wielu nie słyszało, a inni chcieli jak najszybciej zapomnieć. Tylko Prokurator Generalny, Fritz Bauer, zachęca go do działania, bo sam długo czekał na to, aby zbrodnie popełnione w Auschwitz wyszły na światło dzienne. Radmann przekracza granice, traci przyjaciół, kolegów i sprzymierzeńców, i zagłębia się coraz bardziej w labirynt kłamstw i poczucia winy. Ale to co w końcu ujawni, odmieni kraj na zawsze…
Film zrobił furorę na ubiegłorocznych festiwalach m.in. w Szwajcarii i Niemczech, zdobył Bawarską Nagrodę Filmową w kategorii: „Najlepszy Aktor” (Alexander Fehling).

Reżyseria: Giulio Ricciarelli; Scenariusz: Elisabeth Bartel, Giulio Ricciarelli; Gatunek: thriller; Rok produkcji: 2015; Czas trwania: 124 min.

Film „Labirynt kłamstw” w Kinie Światowid 14 kwietnia o godz. 19. Cena biletu: 10 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: swiatowid.elblag.pl

Źródło: Dziennik Elbląski