środa, 25 maja 2022. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

I turniej judo olimpiad specjalnych przeszedł do historii

2016-04-20 15:47:33 (ost. akt: 2016-04-20 15:52:46)

Autor zdjęcia: IKS ATAK

W niedzielę (17 kwietnia) w Hali Sportowej Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej 1 w Elblągu odbył się I REGIONALNY TURNIEJ JUDO OLIMPIAD SPECJALNYCH.


W turnieju wzięło udział 23 zawodników z Klubu OS ''ONI w ATAKu'', który działa przy Integracyjnym Klubie Sportowym ''ATAK'' - trenerem sekcji jest Pani Adrianna Romanowska i Klubu OS ''Zefirek'', który działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym nr.2 - trenerem sekcji jest Pani Donata Kalińska. 

Turniej odbył się w przyjaznej i sportowej atmosferze zgodnie z Ceremoniałem Olimpiad Specjalnych, a uroczystego otwarcia i zamknięcia turnieju dokonała Pani Róża Banasik – Zarańska - Członek Komitetu Krajowego Olimpiad Specjalnych Polska i Komisji Sportowej OSP. 
Nad stroną techniczną turnieju czuwał sędzia główny Pan Michał Dąbrowski, który w myśl złożonej przysięgi, wraz z sędziami Michałem i Łukaszem przestrzegali obowiązujących przepisów Judo Olimpiad Specjalnych. 
Zawodnicy zostali podzieleni na 7 grup startowych według wagi, poziomu umiejętności, stopnia zaawansowania i grupy sprawnościowej zgodnej z zasadami Międzynarodowej Organizacji Judo -IJF.  Wszyscy judocy byli dzielni w swym wysiłku w myśl złożonej przysięgi, którą wypowiedzieli wspólnie podczas ceremonii otwarcia '”PRAGNĘ ZWYCIĘŻYĆ, LECZ JEŚLI NIE BĘDĘ MÓGŁ ZWYCIĘŻYĆ, NIECH BĘDĘ DZIELNY W SWYM WYSIŁKU''.
Wola walki, doping licznie zgromadzonej publiczności, pozytywne emocje, i słowa wsparcia przekazane zawodnikom przez Pana Tomasza Woźnego- Prezesa IKS ''ATAK'' pomogły naszym judokom w zdobyciu następujących medali:) :
GRUPA I 
I - ANIA RYBICKA 
II - MARIA MIERZWIŃSKA
III - WERONIKA FERCHO
GRUPA II 
I - MICHAŁ BRYL
II - MICHAŁ WEROŃSKI
GRUPA III
I - JAKUB DMOCHOWSKI
II - ADAM WIŚNIEWSKI
III- MARCIN LISZCZ 
IV - MATEUSZ KOKŁOWSKI
GRUPA IV 
I - KAMIL GRDEŃ 
II - AGNIESZKA STRĄK
III- MAREK CHRUST
GRUPA V 
I - MATEUSZ BIELECKI
II - MIROSŁAW KOSTKA
III - KONRAD SZUMSKI 
IV - DANIEL DAWID
V - SEBASTIAN SZYDLIK
GRUPA VI 
I - MICHAŁ PASZKOWSKI
II - DASTIN KULIK
III- MICHAŁ WARNO
GRUPA VII
I - MATEUSZ ROMANOWSKI
II -NORBERT JAWORSKI
III-ROBERT JAWORSKI
Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dzięki uprzejmości Oddziału Regionalnego OS Warmińsko-Mazurskie i upominki ufundowane przez IKS''ATAK''.
IKS Atak

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB