V Pasłęcka Wiosna Teatralna już rozpoczęta

2016-04-27 11:47:24(ost. akt: 2016-04-27 11:51:01)
V Pasłęcka Wiosna Teatralna

V Pasłęcka Wiosna Teatralna

Autor zdjęcia: arch. POK

We wtorek (26.04) rozpoczęła się jubileuszowa V Pasłęcka Wiosna Teatralna. Aktorzy z Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zagrali dla publiczności w niezwykłej sztuce pt. „Edith i Marlene”.
Spektakl opowiadał o dwóch legendach: Edith Piaf i Marlenie Ditrich, które łączyła prawdziwa przyjaźń pełna miłości, wzajemnego szacunku ale także szlachetnej rywalizacji scenicznej. Publiczność miała okazję zapoznać się z udramatyzowaną biografią obydwu gwiazd bogato przeplataną śpiewanymi utworami „paryskiego wróbelka” - Edith Piaf oraz Marleny Ditrich - wcielenia berlińskiej dekadencji lat 20-tych.

Przed spektaklem w Galerii POK odbył się także premierowy występ grupy teatralnej działającej w Pasłęckim Ośrodku Kultury prowadzonej przez Marcina Tomasika – aktora Tetrau im. A. Sewruka w Elblągu. Młodzi aktorzy w bardzo ciekawy sposób przedstawili dwie sztuki „Czechow x2” oraz „Rozpruwacze”. Publiczność oczarowana spektaklem długo oklaskiwała aktorów a gratulacji nie było końca.

A przed nami jeszcze trzy przedstawienia jubileuszowej V Pasłęckiej Wiosny Teatralnej. W czwartek odbędą się dwa seanse spektaklu „Cykor - bojąca dusza” (godz. 9:00 i 11:30) w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego im. J. Słowackiego w Koszalinie a w sobotę odbędzie się spektakl „Monty Pythona cyrk latający... i nie tylko” (godz. 19:00) w wykonaniu aktorów Teatru im. A. Sewruka w Elblągu. Bilety są jeszcze do nabycia w sekretariacie POK.
Informacja Pasłęckiego Ośrodka Kultury

Źródło: Artykuł internauty