Obudź się na muzykę, czyli wiosna z Elbląską Orkiestrą Kameralną

2016-05-03 10:15:00(ost. akt: 2016-05-03 10:17:58)

Autor zdjęcia: EOK

Wiosną życie rozkwita na nowo, jesteśmy radośni i częściej się uśmiechamy. Uśmiech i przypływ pozytywnej energii może wywołać również muzyka Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, która przygotowała wiosenny repertuar. Melomani będą mogli przebierać w koncertach, a wszystkie zapowiadają się naprawdę wyjątkowo.
— Zapraszamy do wykonania wspólnie z nami trzech prostych kroków, które sprawią, że będą państwo zadowoleni, zrelaksowani i w doskonałym nastroju — zachęca Joanna Kownacka z Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. — Krok pierwszy: koncerty EOK budzą do życia, więc obudź się na hiszpańską muzykę Joaquina Rodrigo w wykonaniu gitarzysty Tomasza Zawieruchy, gwiazdy scen muzycznych, czarującego publiczność swym aksamitnym stylem gry. Melomani na całym świecie słuchają go z zachwytem.

Obudź się również na muzykę węgierską Leo Weinera i Beli Bartoka, zainspirowanych muzyką ludową i cygańską. Ich divertimenta to utwory niezwykle energetyczne, lekkie i zachęcające do tańca czardasze. Ten koncert odbędzie się 12 maja o godz. 19 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych przy ul. Traugutta w Elblągu. Bilety w cenie 30 i 35 zł.

Krok drugi. Maj to magiczny miesiąc dla zakochanych, więc zakochaj się w muzyce Fryderyka Chopina wykonywanej przez zjawiskową Kate Liu, ulubienicę publiczności i krytyków, objawienie i laureatkę XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.
— Liu zdobywa serca publiczności i przenika do głębi już od pierwszej nuty. Gra jak natchniona, a dźwięki spływają z jej palców z lekkością. Kate Liu wiedzie słuchaczy przez liryczne rewiry, by za chwilę udowodnić, że jest wulkanem emocji — dodaje Joanna Kownacka. — Ten koncert odbędzie się 19 maja o godz. 19, także w szkole muzycznej (bilety w cenie 60 i 70 zł - red).

Krok trzeci. Umów się na randkę z... elbląskimi kameralistami. — Taka szansa zdarza się niezwykle rzadko. Będzie to niecodzienne spotkanie, wspólnie wymienimy wrażenia po wysłuchaniu koncertu. Koncert będzie najważniejszym egzaminem dyplomowym dla Pauliny Skoczyk – dyrygentki, która poprowadzi orkiestrę. Razem z 69 DUO, czyli Marcinem Koziołem (gitara) i Szymonem Jabłońskim (akordeon) zaprezentujemy kunszt muzyki Astora Piazzolli wykonując Koncert na gitarę, akordeon i orkiestrę smyczkową — zapowiada Joanna Kownacka.
Ten koncert odbędzie się 28 maja o godz. 19 w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek. Bilety kosztują 30 i 35 zł.

Bilety można rezerwować telefonicznie (55) 237 47 49 lub na stronie internetowej www.eok.elblag.eu.
Sponsor Strategiczny Mecenas EOK: Siemens; sponsorzy: Grupa Energa, Metal Expert, Meble Wójcik, Noble Instruments, Toyota Knedler.

Źródło: Dziennik Elbląski