Miejska Wycieczka Rowerowa do Szwajcarii Próchnickiej

2016-05-09 19:30:54(ost. akt: 2016-05-09 18:01:26)

Autor zdjęcia: archiwum MOSiR

PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i MOSiR w Elblągu zapraszają do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga. Po kwietniowych płaskich Żuławach Wiślanych majowa wycieczka będzie prowadziła na Wysoczyznę Elbląską, ze szczególnym uwzględnieniem Szwajcarii Próchnickiej.
Start w niedzielę 15 maja o godzinie 10. Miejsce zbiórki na skrzyżowaniu ulic Ogólnej i Jana Pawła II (naprzeciwko CH Ogrody przy żółtych barierkach).

Trasa: ELBLĄG-Krasny Las-Jelenia Dolina-Próchnik-Nowakowo-ELBLĄG – łączna długość trasy to około 26 km.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy w czasie jazdy na jedzenie, zrobienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecane jest posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych. Zalecana jest jazda na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki.

Na trasie nie zabraknie słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy zachowamy bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę. Organizatorzy zapraszają całe rodziny i wszystkich chętnych! Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Źródło: Dziennik Elbląski