Darterzy grali w szczytnym celu

2016-05-12 15:22:56(ost. akt: 2016-05-12 15:38:09)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W sobotę 7 maja odbył się turniej charytatywny w darta. Do rywalizacji w iście przyjacielskiej atmosferze zgłosiło się 20 graczy.

Z Gdyni przyjechał nr 1 rankingu Pucharu Polski Paweł Wołynka. Jednak tego dnia umiejętności przy tarczy miały drugorzędne znaczenie. Najwyższym celem była zbiórka pieniędzy na wakacje dla dzieci z elbląskiego Domu Dziecka. W tym celu zorganizowano również loterię oraz licytację. Dzięki uprzejmości kilku firm, które przeznaczyły nagrody rzeczowe oraz gadżety do licytacji, uzbierano pokaźną sumę 1952zł, która w całości zostanie przekazana na powyższą placówkę. Hitem licytacji stały się minirękawice z autografem Dariusza „Tigera” Michalczewskiego przekazane przez Fundację Darka Michalczewskiego „Równe Szanse” oraz lot szybowcem nad naszym miastem sponsorowany przez Aeroklub Elbląski. W turnieju darterskim wygrał Paweł Wołynka, pokonując w finale Adriana Lewandowskiego z Elbląga 5:4. Trzecie miejsce dla Zbigniewa Piwońskiego (Elbląg). Najlepsza z kobiet, Patrycja Głowacka z Warszawy zajęła miejsce tuż za podium.

Następny turniej charytatywny dopiero za kilka miesięcy. W międzyczasie co tydzień odbywają się regularne turnieje w SHANGHAI DartClub – Centrum Rozrywki Fabryczna 5. Również planowane jest rozpoczęcie serii turniejów tylko dla początkujących bez udziału lokalnej czołówki. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

Serdeczne podziękowania dla firm, które wspomogły nas w organizacji tego wydarzenia tj. Aeroklub Elbląski, Oriflame, Kino „Światowid”, Fundacja Darka Michalczewskiego „Równe Szanse”, Salon Piękności „New Look”, Studio Urody „PIN UP”, TRUSO TAXI, Pub „Sąsiedzi”, Studio Urody „Diamond”, Krzysztof Panas Imprezy Reklama.
Również serdecznie dziękujemy Dziennikowi Elbląskiemu oraz Radiu „ESKA” za patronat medialny.

Adrian Lewandowski, Prezes Zarządu, Elbląskie Stowarzyszenie Darta „SHANGHAI”

Źródło: Artykuł internauty