Stacja dializ po remoncie będzie służyła chorym jeszcze lepiej

2016-05-13 16:20:00(ost. akt: 2016-05-13 16:37:03)

Autor zdjęcia: Natasza Jatczyńska

Ponad 150 chorych poddawanych jest dializoterapii w elbląskim szpitalu El-Vita. Od teraz będą leczeni w jeszcze lepszych warunkach. Po ponad rocznym remoncie, dzisiaj oficjalnie oddano do użytku między innymi zmodernizowaną stację dializ.
Stacji dializ funkcjonującej w szpitalu El-Vita od 33 lat. Remont w szpitalu przy ul. Związku Jaszczurczego trwał ponad rok. Do wyremontowanych pomieszczeń po byłej kuchni przeniesiono dział farmacji i magazyny, w jego miejscu mieści się teraz Laboratorium Analiz Medycznych. Z kolei w pomieszczeniu po laboratorium powstała sala dializacyjna na dziewięć stanowisk.
— Laboratorium działa już w nowym miejscu, działa też w nowym miejscu dział farmacji. Sala dializ jest już praktycznie gotowa do użytku. Jeszcze będziemy ją doposażać. W czerwcu dostaniemy jeszcze nowoczesny sprzęt — mówi Adam Majewski, ordynator oddziału wewnętrznego z pododdziałem nefrologii i stacji dializ.

Dzięki modernizacji pomieszczeń i nowemu ich wyposażeniu El-Vita może się poszczycić jedną z najlepszych stacji dializ w regionie.
— Dla pacjentów ten remont oznacza lepsze warunki leczenia. Będzie dla nich również bezpieczniej, dlatego, że część działań dotyczyła poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego budynku, a to w wielu obiektach użyteczności publicznej zostawia wiele do życzenia. Również nam inwestycja daje komfort pracy, co przekłada się na pacjentów. Zawsze będziemy mieć miejsce dla nowego pacjenta, który będzie wymagał dializoterapii czy jest z Elbląg czy miejsc ościennych.
Najbliższa stacja dializ jest w Gdańsku, a także w Malborku, ale ta jest niewielka. Nic więc dziwnego, że na dializy w El-Vicie przyjeżdżają również pacjenci z Braniewa, Pasłęka, Ornety czy Nowego Dworu Gdańskiego — wylicza ordynator Majewski.

Dzisiaj w szpitalu odbyła się uroczystość z okazji zakończenia remontu. Wzięli w niej udział między innymi lokalni samorządowcy i przedstawiciele innych placówek służby zdrowia. Nowe pomieszczenia zostały poświęcone.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. No i po co te kropidło? #1992146 | 88.156.*.* 13 maj 2016 17:36

    jak w takim skropionym szpitalu mają leczyć się żydzi i muzułmanie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. olsztyniak #1992145 | 46.112.*.* 13 maj 2016 17:35

    Biskup pierwszym pacjentem?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz