Staw w Sąpach będzie jak nowy

2016-05-16 14:45:13(ost. akt: 2016-05-16 14:47:44)
Staw w Sapach

Staw w Sapach

Autor zdjęcia: LGD Kanał Elbląski

Mieszkańcy Sąp i Zastawna otrzymają dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Warmia-Mazury Lokalnie 2016 na realizację projektów w swoich wsiach.
Mieszkańcy Sąp planują rewitalizację stawu znajdującego się w tej wsi. Zakupione zostaną i zamontowane ławki oraz kosze na śmieci, a dookoła ławek zostanie ułożony polbruk. Na nowo uformowanym brzegu stawu wykonane zostaną nasadzenia i skalnianki z roślinnością ozdobną. Prace rozpoczną się 1 lipca i potrwają trzy miesiące. Głównymi celami projektu są: pogłębienie integracji i współpracy mieszkańców wsi Sąpy oraz propagowanie idei utrzymania porządku i estetyki w miejscach publicznych.

Towarzystwa Przyjaciół Zastawna z okazji obchodów 700-lecia miejscowości zrealizuje projekt pt.: „Wspólnie w przyszłość”. Podczas zaplanowanych na 2 lipca uroczystych obchodów 700-lecia Zastawna zorganizowana zostanie wystawa zdjęć historycznych miejscowości. Oprócz tego wydrukowane zostaną pocztówki okolicznościowe, a także t-shirty upamiętniające wydarzenia obchodów.

Źródło: Dziennik Elbląski