Potrącił chłopca na Ogólnej. Na koncie miał liczne wykroczenia [film z wypadku]

2016-05-17 13:28:57(ost. akt: 2016-05-17 13:32:26)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

30-letni kierowca audi potrącił 12-latka na ul. Ogólnej. Wypadek miał miejsce na przejściu dla pieszych, w warunkach dobrej widoczności. Policja publikuje nagranie zarejestrowane kamerą monitoringu miejskiego ku przestrodze kierowców.
Do wypadku doszło w miniony piątek (13 maja) kilka minut po godzinie 19. Zdarzenie miało miejsce u zbiegu ulic Ogólnej z Broniewskiego. Na filmie widać jak kierowca citroena zatrzymuje się przed przejściem i przepuszcza chłopca, który porusza się na hulajnodze. Z prawej strony nadjeżdża audi a4, które potrąca dziecko.

12-latek trafił do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała. 30-letni kierowca audi był trzeźwy. Jednak policjanci ustalili, że na swoim koncie miał liczne wykroczenia drogowe, które potwierdziły 22 aktywne punkty karne (głównie prędkość, wyprzedzanie na „podwójnej ciągłej” i niestosowanie się do sygnalizacji).

— Prawo jazdy miał od 2004 roku, a już w 2009 r. je stracił za przewinienia na drodze — mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — 30-latek tłumaczył się rozkojarzeniem i hałasem w aucie. Widział zatrzymującego się citroena, lecz nie widział chłopca. Za spowodowanie szczególnego zagrożenia na drodze policjanci odebrali mu prawo jazdy. Czeka go teraz sprawa w sądzie, zakaz prowadzenia do 3 lat i do 5 tys. zł grzywny. Podczas przesłuchania mężczyzna nie chciał dobrowolnie poddać się karze.

Warto wiedzieć…
Odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze ponosi zarówno kierowca, jak i pieszy. W sytuacji kiedy w pobliżu przejścia znajduje się człowiek, kierowca ma obowiązek zwolnić, zatrzymać się udzielić pierwszeństwa. Również oznacza to, że nie wolno zmusić pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyśpieszenia kroku, gdy znajduje się na pasach. Oczywiście wyprzedzanie w pobliżu „zebry” jest zabronione. Nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem żeby przepuścić pieszego. Również na pieszych spoczywają szczególne obowiązki. Nie wolno wtargnąć na jezdnie bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd!


Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tiktak #1995656 | 178.37.*.* 19 maj 2016 08:24

  Jakim PRAWEM on miał jeszcze prawo jazdy skoro ma tyle WYKROCZEN na swoim koncie ,on NIE potrafi jezdzic ,tylko dozywotnia utrata prawa jazdy dla bandyty drogowego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Piotr #1995245 | 94.31.*.* 18 maj 2016 13:07

  z automatu ukarac wszystkich trzech !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  1. końce kija dwa #1995206 | 89.228.*.* 18 maj 2016 12:06

   Dziecko to dziecko ... zrobiło błąd przejeżdżając hulajnogą przez przejście ale ten kretyn ???!!!! jego nic nie broni ... świadomy dorosły człowiek bez mózgu który powinien po zdarzeniu być doprowadzony do aresztu i zostać za kratami przez miesiąc o suchym chlebie. Do końca życia gnoju powinieneś teraz płacić temu dziecku pieniądze na życie które zabrałeś mu częściowo. Jak bym to ja mógł wymierzyć karę za taki czyn to byś leżał tam nagi przywiązany do znaku przez miesiąc i cała Polska by na ciebie pluła jadem głupi gamoniu. Brzydzę się takimi pajacami.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ??? #1995132 | 81.190.*.* 18 maj 2016 10:55

    Takim prawo jazdy należy odbierać DOŻYWOTNIO , bo taki jak w tym audi ewidentnie dowiódł że nie powinien mieć uprawnień do prowadzenia pojazdu bardziej skomplikowanego od taczki gdyż to zadanie ponad jego intelektualne możliwości. Odebrane raz prawko i nic nie zmądrzał , dalej seria punktów więc na co czekać ?? AŻ KOGOŚ W KOŃCU ZABIJE ? To niewiele jak widać było brak , nieco bardziej centralne uderzenie i przy takiej szybkości uderzenie głowy o asfalt po dzieciaku byłoby tylko wspomnienie a dla takiego bezmózga za kierownicą skończyło by się mandatem którym by się pewnie przejął równie mocno jak wszystkimi poprzednimi. to klasyczny okaz który powinien być TRWALE eliminowany z polskich dróg i tylko cieszyć się że jeszcze nikogo nie zdążył zabić

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

   2. . #1995009 | 83.25.*.* 18 maj 2016 07:23

    Burak zabrać prawko dożywotnio

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (22)