Pieskie życie... spotkanie z pracownikami schroniska

2016-05-29 13:07:01(ost. akt: 2016-05-30 08:53:34)

Autor zdjęcia: Biblioteka Elbląska

W ramach cyklu „Łaj Łajka – czyli o skomplikowanej naturze naszego wiernego przyjaciela psa” zapraszamy w poniedziałek 30 maja o godz. 11.00 do Cyberiady/Filii nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej na spotkanie z udziałem pracowników Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu. Wstęp wolny.
Jak wygląda psie życie w schronisku? Czy nasi czworonożni przyjaciele muszą tam trafiać? Co możemy zrobić, żeby życie psów w schronisku nie było...pieskie. O tym wszystkim opowiedzą goście najbliższego spotkania w cyklu „Łaj Łajka – czyli o skomplikowanej naturze naszego wiernego przyjaciela psa” – pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu mieszczącego się przy ul. Królewieckiej 233.


Pies to nie zabawka – bądź odpowiedzialny – mówią pracownicy elbląskiego schroniska dla zwierząt. Zapraszamy na spotkanie!

Pomysłodawcy o cyklu „Łaj Łajka – czyli o skomplikowanej naturze naszego wiernego przyjaciela psa”:

Najbardziej rozpoznawalnym psem, który "poświęcił się" dla naukowych badań, jest Łajka – pierwszy psiak w kosmosie. Historia jej życia nie zakończyła się dobrze, ale do dziś pamiętamy o zwierzaku, który pomógł zrealizować jedno z marzeń człowieka – podróż na Księżyc. Ta dzielna suczka doczekała się pomnika, który stanął w kwietniu 2008 roku niedaleko Państwowego Instytutu Badawczego Medycyny Wojskowej Rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Łajka jest pretekstem do pokazania wierności i oddania psa, jego roli terapeutycznej i obronnej.

Więcej informacji: Filia nr 7, ul. Hetmańska 16/20, tel. (55) 611 00 66

Źródło: Dziennik Elbląski