13-letni Mikołaj z Concordii w reprezentacji Polski

2016-05-31 21:19:02(ost. akt: 2016-05-31 21:22:27)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

13-letni Mikołaj Kowalczyk, trenujący piłkę nożną w Concordii Elbląg, został powołany do reprezentacji Polski. Młody elblążanin już w lipcu wyjedzie z kadrą narodową na zgrupowanie do Gniewina.
Niemal każdy chłopiec grający w piłkę nożną chce być taki jak: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik czy Grzegorz Krychowiak. Gra w największych klubach świata, występy przy pełnych trybunach oraz bramki zdobywane na najważniejszych imprezach, to marzenia młodych adeptów piłki nożnej. By jednak stać się gwiazdą futbolu trzeba od najmłodszych lat ciężko pracować. Doskonale o tym wie 13-letni Mikołaj Kowalczyk z Concordii Elbląg, którego ciężka praca i ciągłe postępy zostały zauważone przez trenerów polskiej kadry. Młody elblążanin został zaproszony na zgrupowanie reprezentacji Polski, czyli Letnią Akademię Młodych Orłów.

Po raz pierwszy Polski Związek Piłki Nożnej takie zajęcia zorganizował w 2014 r. Młodzi adepci futbolu spotkali się w Gniewinie, gdzie mieli stworzone doskonałe warunki do pracy. Trenowali dwa razy dziennie pod okiem trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski. Do swojej dyspozycji mieli nowoczesny Hotel Mistral Sport, który podczas Euro 2012 był bazą reprezentacji Hiszpanii. W jego skład wchodzą dwa znakomite boiska – jedno trawiaste, a drugie ze sztuczną nawierzchnią. W tym roku na zgrupowanie w Gniewinie powołanie otrzymał także wychowanek Concordii Mikołaj Kowalczyk.

To nie pierwsze takie wyróżnienie dla młodego elblążanina. Mikołaj Kowalczyk na co dzień gra w zespole Concordii rocz. 2003, prowadzonym przez trenera Krzysztofa Machińskiego. Młody pomocnik pomarańczowo-czarnych od dłuższego czasu powoływany jest do kadry województwa warmińsko-mazurskiego. Jest także reprezentantem Polish Soccer Skills, z którą na przełomie kwietnia i maja był na obozie w Hiszpanii. Także w maju uczestniczył w obozie sportowym w Monachium, gdzie na zakończenie reprezentacja Polish Soccer Skills zmierzyła się z rówieśnikami z Bayernu Monachium. Polacy przegrali 1:2, a jedyną bramkę dla biało-czerwonych strzelił właśnie piłkarz z Elbląga. Został także objęty programem Piłkarska Przyszłość z Lotosem, którego jest stypendystą.
MMKS Concordia Elbląg