środa, 29 czerwca 2022. imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

W Suchaczu motocyklistów witano racuchami

2016-06-05 09:49:15 (ost. akt: 2016-06-05 10:19:02)

Autor zdjęcia: Sylwester M. Jarkiewicz

Mieszkańcy suchaczańskiego sołectwa także w tym roku w oryginalny sposób przywitali uczestników 12. Zlotu Motocyklowego w Tolkmicku.


Po cepelinach i pierogach, w sobotę (4 czerwca) motocyklistów przywitano cieplutkimi racuchami upieczonymi przez Elżbietę Sekułę, znaną w okolicy z dobrej kuchni. Ceremonię powitania prowadziły ubrane w swoje służbowe stroje "Sasanki", członkowie SSTW, ubrane w barwne kaperskie odzienia kobiety i dzieci oraz sołtys. Przybyło też kilkudziesięciu mieszkańców sołectwa Suchacza, aby wspólnie nacieszyć się widokiem wspaniałych maszyn, rozkoszować się dźwiękiem silników. Motocykli było bardzo dużo. Na tyle, że zajmowały jezdnię od ronda w Suchaczu, do tablicy informacyjnej "Suchacz" tj. kilkusetmetrowy odcinek drogi.
Autorami i organizatorami akcji powitania byli: Czajkowska Krystyna, Figa Wojciech, Gaik-Dużyńska Dorota, Grzebiela Jolanta, Hirko Jolanta, Jarkiewicz Monika (sołtys), Korkliniewski Radosław, Makarewicz Andrzej, Pęczkowska Iwona, Sekuła Elżbieta, Suzinowicz Krystyna, Suzinowicz Martyna.
Warto jeszcze dodać, że Sekcja Radiowa Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś uruchomiła specjalną radiostację o znaku wywoławczym HF12Z, której operatorzy nawiązując łączności radiowe informowali o odbywającym się w Tolkmicku zlocie. Już w pierwszym dniu trwania radiooperatorzy przeprowadzili ponad 1.000 dwustronnych łączności.
Sylwester M. Jarkiewicz
Foto. Sylwester M. Jarkiewicz i syn

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Suchacz