Festyn rodzinny „Jar – de Janerio tuż tuż ”

2016-06-06 11:31:46(ost. akt: 2016-06-06 11:34:46)
Festyn rodzinny w ZS nr 1

Festyn rodzinny w ZS nr 1

Autor zdjęcia: arch. ZS nr 1

Zespół Szkół nr 1 był gospodarzem niezwykłego festynu rodzinnego. Impreza ta odbywała się już po raz dziesiąty. W tym roku bawiono się pod hasłem „Jar – de Janerio tuż tuż ”.
Jak co roku program imprezy przygotowany dla uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej nr 11 był niezwykle bogaty i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zabawa rozpoczęła się od kolorowego pochodu uczniów oraz rodziców z flagami różnych państw, następnie przedstawiciele poszczególnych klas złożyli olimpijskie ślubowanie. Wszystkich zachwycił olimpijski znicz i jego symboliczne zapalenie.

Po krótkiej części artystycznej, podczas której zaprezentowała się grupa taneczna „Luna”, zespół hip-hopowy „Rebels”i Mażoretki, rozpoczęła się znakomita zabawa i rywalizacja, której przyświecały olimpijskie ideały. Przy pięknej, słonecznej pogodzie prawdziwe oblężenie przeżywały stoiska z konkurencjami sportowymi, były to np. skoki w workach, gimnastyczny tor przeszkód, strzały do bramki, jazda na deskorolce, rzuty piłeczkami do celu. Wiele konkurencji wymagało nie lada sprawności i dobrego humoru, a tego uczestnikom zabawy nie brakowało.

Ogromne emocje wzbudził konkurs rzutów do kosza. W przyszłym roku będziemy wspólnie pobijać tegoroczny rekord. Chwile odpoczynku od zabawy można było spędzić przy stoiskach przygotowanych przez niezawodnych rodziców i skosztować smakołyków z różnych stron świata. Niecodziennym wydarzeniem podczas festynu był wspólny taniec - uczniowie, rodzice oraz nauczyciele wykonali taniec „Belgijka”. Na zakończenie festynu pani dyrektor Hanna Trybińska wręczyła zwycięzcom zmagań dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Uczniowski Klub Sportowy Jar.
Zespół Szkół nr 1


Źródło: Artykuł internauty