Festyn rodzinny w SP nr 14

2016-06-09 12:11:20(ost. akt: 2016-06-09 12:13:39)

Autor zdjęcia: SP nr 14 w Elblągu

W czwartek, 2 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców i nauczycieli.

Imprezę uroczyście otworzyła p. dyrektor K. Pierzyńska- Czujwid. Wśród atrakcji tegorocznego festynu można wyliczyć: dyktando dla uczniów, rodziców i nauczycieli, mecz piłki nożnej- Policja kontra Straż Pożarna, mecz piłki siatkowej- absolwenci kontra rodzice, konkurs karaoke, malowanie twarzy, gry, zabawy, zagadki i rebusy oraz pokaz tańców w wykonaniu uczniów „czternastki”.
Działająca kawiarenka z fantastycznymi ciastami, przygotowanymi na tę okazję przez rodziców, zadowoliła podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Amatorzy słodkości mogli delektować się również pysznymi goframi i smakiem waty cukrowej. Były też tradycyjne kiełbaski z grilla.
Na festynie nie zabrakło akcentu związanego z realizacją przez Szkołę Podstawową nr 14 dwóch projektów Erasmus+: „Mobilność kadry edukacji szkolnej” oraz ,,Safe School”. W ramach tych projektów przygotowana została wystawa ,,Poznaj Wielką Brytanię” oraz ,,Miasteczko ruchu drogowego”, w którym dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach na rowerze.
Dopisało to, co najważniejsze: pogoda i dobre humory licznie przybyłych gości. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Organizatorzy festynu

Źródło: Dziennik Elbląski