Zabawa po sąsiedzku

2016-06-12 09:32:31(ost. akt: 2016-06-12 09:58:10)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Tradycji stało się zadość i mieszkańcy elbląskiej Zawady w sobotę spotkali się na festynie. Choć w tym roku mocno wiało i momentami było wręcz zimno, nie zabrakło dobrej zabawy i sąsiedzkiego uśmiechu.

Podobnie jak w latach ubiegłych Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakrzewo” zorganizowała dla najmłodszych mieszkańców osiedla Zawada Festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Na ten dzień przygotowano szereg bezpłatnych atrakcji i niespodzianek dla wszystkich dzieci. Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, trampoliny Eurobungee i toru przeszkód komandosa. Dla milusińskich przygotowano również 12 stacji sportowo-rekreacyjno-zabawowych, malowanie twarzy, kącik malucha i inne. Oprócz tego swój sprzęt interwencyjny oraz indywidualne wyposażenie żołnierza zaprezentowała Żandarmerii Wojskowej.

Nieco później przyszedł czas na zabawę trochę starszych mieszkańców Zawady. Danuta Czarnecka, która mieszka na ul. Wiejskiej od lat bierze udział w festynie z okazji Dnia Sąsiada.
– To duże osiedla i na co dzień ludzie rzadko mają okazję ze sobą porozmawiać, czy pomóc sobie. Najczęściej nasze rozmowy kończą się na wspólnym „dzień dobry” skierowanym w swoją stronę. Ten festyn to jedna z nielicznych okazji, by porozmawiać dłużej, pogawędzić o życiu, problemach życia codziennego, czy nawet problemach dzielnicy. Ale nie przyszliśmy dziś tu po to, żeby się smucić. Chcemy się bawić i chwalę organizatorów za atrakcję, z których mogliśmy dziś skorzystać – mówi pani Danuta. – Szczególnie ciekawie zapowiada się jeszcze możliwość skorzystania z bezpłatnego pomiaru poziomu cukru, cholesterolu i tętna. Bo często po prostu nie mamy czasu i cierpliwości stać w długich kolejkach dla lekarza, żeby się przebadać.

SM „Zakrzewo” przygotowała także dla swoich gości stoiska z zabiegami pielęgnacyjnymi dłoni i makijażu. Nie zabrakło loterii fantowej, konkursów i zabawy tanecznej „pod chmurką” przy zespole muzycznym. Na strudzonych zabawą czekała również pyszna darmowa grochówka, kawa, herbata oraz chleb ze smalcem.
asŹródło: Dziennik Elbląski