Nieczynny basen przy Robotniczej ma być wyremontowany jeszcze w tym roku

2016-06-12 18:10:03(ost. akt: 2016-06-12 12:11:51)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Zamknięta od blisko roku kryta pływalnia przy ul. Robotniczej może jeszcze w tym roku zostanie udostępniona elblążanom. Miasto szuka firmy, która podejmie się przebudowy obiektu. Prace miałyby się zakończyć do końca listopada tego roku.

Basen przy ul. Robotniczej przez lata był jednym tego typu miejskim, krytym obiektem. Zamknięty został we wrześniu ubiegłego roku, co zbiegło się z otwarciem nowego Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka przy ul. Moniuszki.
Stara pływalnia była w bardzo kiepskim technicznym. Konieczny był remont obiektu, ale temu na przeszkodzie stanął brak pieniędzy. Chodzi o niebagatelną kwotę, bo planowana inwestycja może kosztować kilka milionów złotych.

Jeszcze przed zamknięciem pływalni władze Elbląga nie ukrywały, że na ponowne uruchomienie tego obiektu możemy trochę poczekać. Podawano w prawdzie termin koniec 2016 r., ale bardziej prawdopodobne wydawało się, że nastąpi to dopiero w przyszłym roku. 
Teraz się jednak okazuje, że być może już jesienią elblążanie będą mogli korzystać z wyremontowanej pływalni przy ul. Robotniczej. Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonanie tego zadania. 

— To spora inwestycja — wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. — Będzie polegała na przebudowie miedzy innymi: niecek basenowych oraz plaż basenowych wraz z montażem nowych niecek, wentylacji budynku oraz technologii uzdatniania wody. Remont czeka również instalację wodno–kanalizacyjną i elektryczną, szatnie i toalety. Cały obiekt dostosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Planowany termin zakończenia przebudowy koniec listopada.

Firmy, które są gotowe podjąć tej przebudowy, mogą się zgłaszać do 27 czerwca. Wyniki powinniśmy poznać w ciągu 30 dni.
 Wtedy też najprawdopodobniej dowiemy się, ile będzie kosztowała przebudowa.
— W związku z rozpoczętym postępowaniem przetargowym nie podajemy przewidywanych kosztów inwestycji. Kwotę tę podamy podczas otwarcia ofert. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski złożył wniosek o dofinansowanie tej inwestycji do Ministerstwa Sportu. W tej chwili czekamy na rozstrzygnięcie, które powinno nastąpić do końca czerwca — dodaje Joanna Urbaniak.

Na ponowne otwarcie basenu przy ul. Robotniczej czekają miłośnicy pływania. Nie jest tajemnicą, że obecnie jedyny sportowy basen, znajdujący się w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, przeżywa prawdziwe oblężenie.
Natasza Jatczyńska

Źródło: Dziennik Elbląski