Rowerowa wycieczka dla wszystkich. Tym razem na Żuławy Wiślane

2016-06-15 08:31:26(ost. akt: 2016-06-15 08:46:08)

Autor zdjęcia: nadesłane/Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Kolejna w tym roku wycieczka rowerowa po okolicach Elbląga odbędzie się w najbliższą niedzielę (19.06). Tym razem miłośnicy dwóch kółek odwiedzą Letniki. Start o godz. 10 z placu katedralnego.
Miejskie Wycieczki Rowerowe powracają na Żuławy Wiślane. Uczestnicy obejrzą tym razem Zakład Produkcji Wody Centralnego Wodociągu Żuławskiego w Letnikach nad Nogatem. Trasa niedzielnej wycieczki wynosić będzie 40 kilometrów i przebiega przez Helenowo, Wikrowo, Jegłownik, Fiszewo, Oleśno, Gronowo Elbląskie oraz Karczowiska Górne.

— W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie oraz robienie zdjęć, a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru — informuje Marek Kamm z działu imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. — Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Niedzielna wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych. Będą także odcinki bruku i płyt betonowych. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki.

Na trasie nie zabraknie oczywiście słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny. Start w niedzielę (19 czerwca) o godz. 10.00. z Placu Katedralnego (przy fontannie). Udział w wycieczce jest bezpłatny.