Centrum Informacji dla Seniora już otwarte [zdjęcia]

2016-06-16 17:23:19(ost. akt: 2016-06-16 17:30:44)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W Bibliotece Elbląskiej powstało Centrum Informacji dla Seniora. Jego uroczyste otwarcie nastąpiło w czwartek (16.06). Zobacz zdjęcia.

Centrum Informacji dla Seniora zostało utworzone w Bibliotece Elbląskiej, w dziale zbiorów audiowizualnych przy ul. św. Ducha. W każdy czwartek, począwszy od 23 czerwca, w godzinach od 11 do 14, dyżur będzie pełniła jedna osoba z Elbląskiej Rady Seniorów, która pomoże w odszukiwaniu potrzebnych informacji. Pomocy będzie można szukać także pod numerem telefonu 55 625 60 20.
— Spora grupa osób starszych często potrzebuje porad i informacji, z którymi odnalezieniem ma duże problemy — mówi Anna Górniak, kierownik Działu Zbiorów Audiowizualnych Biblioteki Elbląskiej. — Pamiętajmy - nie wszyscy seniorzy sprawnie i szybko poruszają się w internecie, gdzie dzisiaj można znaleźć najwięcej wiadomości. Poza tym wielu z nich nadal nie posiada nawet komputera. Mają więc problemy z odnalezieniem informacji np. o przejazdach koleją, zniżkach na bilety i leki czy ulgach im przysługujących.

Elbląskie Centrum Informacji dla Seniora będzie także wstępem do zainaugurowaniu cyklu czwartkowych, wakacyjnych spotkań dla seniorów pod hasłem „Zielone lato w bibliotece”.
— Przez kolejnych 11 czwartków będziemy się spotykali na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej, by wspólnie brać udział w warsztatach i wykładach na temat ziołolecznictwa — dodaje Anna Górniak.