Potężna ulewa przeszła nad Elblągiem. Rwący potok na ulicy [film]

2016-06-17 14:23:40(ost. akt: 2016-06-17 16:12:39)
W piątek po godz. 13 przez Elbląg przeszła potężna ulewa. Deszczu spadło tak dużo, że na niektórych ulicach utworzyły się rwące potoki. Strażacy są wzywani do zalanych piwnic. Zobacz film!
W Elblągu w piątek od rana pada deszcz. Największe natężenie opadów miało miejsce po godz. 13. Deszczu spadło tak dużo, że na niektórych ulicach utworzyły się olbrzymie kałuże. Tak było m.in. na skrzyżowaniu ul. Płk. Dąbka i Królewiecka oraz na ul. Nowej.

Strażacy odbierają wezwania do kolejnych zalanych piwnic. Po godz. 14 interweniowali na ul. Rawskiej i Tarnowskiej. Zgłoszenia otrzymali także z ul. Uroczej i Podchorążych oraz z Zielonki Pasłęckiej i samego Pasłęka.

Od naszej Czytelniczki, pani Karoliny otrzymaliśmy także zdjęcia, które przedstawiają skutki ulewy w Parku Kajki (dziękujemy).

To jeszcze prawdopodobnie nie koniec. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Białymstoku wydał ostrzeżenie przed wieczornymi silnymi wiatrami i burzami. W porywach może wiać z prędkością 100 km na godzinę.

Plany zmieniają także organizatorzy kolejnych wydarzeń plenerowych, które w ten weekend miały odbyć się w Elblągu. Odwołano piątkowy koncert galowy z udziałem wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu (przeniesiono na niedzielę) oraz sobotnie Śniadanie na trawie, które miało odbyć się na terenie Galerii El.Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. takiego wała! #2014417 | 91.193.*.* 21 cze 2016 22:20

    powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej. Niejaki Ryży, ten od zielonej wyspy, wraz z przydupasami osobiście sypali, owe wały, przez ostatnie 7 lat!! nawet amerykanie, co rusz, przyjeżdżają do polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo, mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!!

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Henio #2012445 | 83.8.*.* 17 cze 2016 21:57

    Trochę popadało, trochę powiało i już zaraz trzeba o tym pisać artykuły ??? to nie jest nic nadzwyczajnego naszym terenie... w sumie co ja się dziwię jak w grudniu piszę się artykuły, że zima zaskoczyła

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz