Nasi muzycy górą

2016-06-19 11:53:04(ost. akt: 2016-06-19 12:03:07)
Zwycięskie trio z Elbląga

Zwycięskie trio z Elbląga

Autor zdjęcia: ZPSM w Elblągu

To bezapelacyjny dowód na to, że elbląscy muzycy górą! Pierwsze i czwarte miejsce zajęli muzycy ze szkoły muzycznej podczas I Elbląskich Spotkań Kameralnych.
I miejsce tria w składzie: Maksymilian Cybulski, Paweł Olewniczak i Antoni Borycki z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu z klasy p. A. Wojak ex aequo z duetem fortepianowym tworzonym przez Amelię Marcinek i Julianę Horydę ze SM I stopnia w Gdańsku-Wrzeszczu z klasy p. A. Michowskiej i p. M. Lubkowskiej-Jocz! IV miejsce tria Alicji Okuniewicz, Dominiki Marciniak i Szymona Stasika z ZPSM w Elblagu z klasy p. B. Glazy-Sutt!

To bezapelacyjny dowód na to, że elbląscy muzycy górą! Sukcesy te nasi młodzi muzycy odnieśli podczas I Elbląskich Spotkań Kameralnych, które odbyły się w sali kameralnej szkoły. Zostały one zorganizowane przez ZPSM w Elblągu z udziałem Stowarzyszenia Przyjaciół Muzyki. Nad przebiegiem projektu czuwały p. A. Wojak oraz p. B. Glaza – Sutt, biurem konkursowym kierowała p. A. Sławińska – Grablewska, a konferansjerkę poprowadziła p. A. Fiedeń.

Spotkania te miały charakter konkursowy, a uczestniczyły w nich prezentujące ambitny repertuar zespoły o zróżnicowanym składzie instrumentalnym i liczebnym - od duetu do oktetu. Występy oceniało wymagające jury: przewodniczący - dr hab. Tomasz Król– skrzypce, członkowie - dr Piotr Pożakowski – róg i dr Tomasz Jocz – fortepian. Wisienką na torcie I Elbląskich Spotkań Kameralnych był minirecital młodej skrzypaczki studiującej w Londynie – p. Karoliny Sutt. Towarzyszył jej pianista p. Tomasz Jocz.

Przedsięwzięcie było wyjątkowo udane i wszystkim, zarówno uczestnikom, jak i organizatorom przyniosło satysfakcję.
ZPSM w Elblągu

Zdobywcy IV miejsca

Źródło: Dziennik Elbląski