Piąty taki piknik w Sąpach

2016-06-23 18:49:37(ost. akt: 2016-06-23 18:52:43)
Warsztaty piknikowe odbędą się w Zagrodzie Edukacyjnej „Ziołowy Dzbanek”

Warsztaty piknikowe odbędą się w Zagrodzie Edukacyjnej „Ziołowy Dzbanek”

Autor zdjęcia: arch. prywatne

To będzie okazja na prezentację osiągnięć i pomysłów. W sobotę w Sąpach odbędzie się piknik organizacji pozarządowych z powiatu elbląskiego.
Organizacja pozarządowe z powiatu elbląskiego już po raz piąty będą mogły pochwalić się swoimi osiągnięciami i pomysłami podczas pikniku, który w tym roku organizują Starostwo Powiatowe w Elblągu i Fundacja „Teraz My” w Sąpach (gmina Młynary). Piknik w Sąpach odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. 10-14. Warsztaty piknikowe odbędą się w Zagrodzie Edukacyjnej „Ziołowy Dzbanek”, która ostatnio wygrała konkurs Agro-Eko-Turystyczne Zielone Lato. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych turystycznych obiektów zlokalizowanych na obszarach wiejskich.
—Komisja konkursowa odwiedziła ponad 20 zgłoszonych obiektów, sprawdzając m.in.: standard zakwaterowania i wyposażenia, jakość świadczonych usług rekreacyjnych, stan sanitarny, sposób żywienia gości czy oznakowanie i metody promocji gospodarstw. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: gospodarstwo gościnne – wypoczynek na wsi oraz zagrody edukacyjne Warmii i Mazur — informuje Urząd Marszałkowski w Olsztynie.
„Ziołowy Dzbanek” wygrał konkurs w kategorii zagrody edukacyjne i zdobył 5 tys. zł. nagrody. Jak zapowiada Urząd Marszałkowski, nagrodom będzie towarzyszyła promocja laureatów w mediach oraz na targach i wystawach, w których bierze udział samorząd województwa, a także w wydawnictwach poświęconych turystyce wiejskiej, a także na portalach internetowych.
opr. AKT


Źródło: Dziennik Elbląski