84 procent uczniów w powiecie elbląskim zdało maturę

2016-07-06 15:54:30(ost. akt: 2016-07-06 15:58:48)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Tegoroczne wyniki matur absolwentów Zespołu Szkół w Pasłęku, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku oraz Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym bardzo ucieszyły maturzystów ale także dyrektorów szkół i samorząd powiatu elbląskiego.
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała, że 84 proc. absolwentów szkół ponadgimnazjalnych powiatu elbląskiego przystępujących do matury zdało ten egzamin. Wynikiem tym powiat elbląski zajął drugie miejsce w województwie warmińsko - mazurskim, przy średniej dla województwa 76 proc. i średniej dla całego kraju 79,5 proc. Tak dobre wyniki (drugie miejsce w województwie) zajął powiat elbląski także w 2012 r. i 2013 r.

W liceach ogólnokształcących 87 proc absolwentów zadało maturę, co stanowi czwarty wynik w województwie, przy średniej krajowej 85,2 proc. i średniej wojewódzkiej 82 proc. Bardzo korzystnie wypadły także wyniki matur w technikach, gdzie matury zdało 75 proc. absolwentów przystępujących do egzaminu maturalnego. Wynik ten daje nam także drugie miejsce w województwie. Średnia dla województwa warmińsko-mazurskiego wyniosła 65 proc., a średnia krajowa 68,4 proc.

— Tegoroczne wyniki matur są potwierdzeniem, że można osiągać sukcesy kształcąc się w małych miastach i małych szkołach. Wiele zależy od kadry dydaktycznej, wyposażenia placówek w pomoce naukowe, klimatu sprzyjającego dobrej pracy szkół oraz realizacji dodatkowych zajęć wspierających zainteresowania uczniów i pozwalających uzupełnić ewentualne zaległości w nauce. Gratulujemy szczęśliwym maturzystom, a za poprawkowiczów trzymamy kciuki — mówi
Gabriela Effenberg, naczelnik Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Źródło: Dziennik Elbląski