Siatkarze z Olsztyna z pucharem prezydenta Elbląga

2016-07-11 13:54:47(ost. akt: 2016-07-11 13:58:37)

Autor zdjęcia: nadesłane/Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Daniel Rolka i Bartosz Łukasiak z Olsztyna zdobyli puchar prezydenta Elbląga w siatkówce plażowej. W finale turnieju, rozgrywanego na boisku przy Tawernie Tortuga, pokonali elbląską parę Michał Masny/Wojciech Strzyżewski 21:15.
Dwanaście ekip stanęło do walki w turnieju siatkówki plażowej, w którym główną nagrodą był puchar prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Od godzin porannych boisko przy Tawernie Tortuga zapełniło się miłośnikami siatkówki na piachu. I choć momentami pogoda płatała figle, to ostatecznie padający deszcz nie przestraszył siatkarzy. Przez ponad sześć godzin trwała zacięta walka o każdą piłkę i każdy punkt.

Zawody rozegrane zostały systemem brazylijski, a to oznaczało, że dwie porażki eliminowały zespół z turnieju. I tak okazało się, że do półfinału awansowały trzy drużyny z Elbląga oraz olsztyński zespół Bimber Team. W pierwszym półfinale Zatorze w składzie Michał Masny i Wojciech Strzyżewski pokonali Sisley w składzie Dawid Jusiński/Jacek Polcyn 21:17.

Nieco mniej emocji przyniósł drugi półfinał, w którym Bimber Team (Daniel Rolka/Bartosz Łukasiak) okazał się lepszy od elbląskiej drużyny PAPI (Piotr Szałkowski/Paweł Szałkowski) zwyciężając 21:14.

W meczu o brązowy medal od początku ton grze nadawali siatkarze Sisley, którzy ostatecznie wygrali 21:13 i mogli cieszyć się z brązowych medali. Natomiast w wielkim finale Zatorze stanęło oko w oko z ekipą Bimber Team. Początek meczu był bardzo wyrównany, a walka toczyła się praktycznie punkt za punkt. Dopiero od połowy seta uwidoczniła się przewaga siatkarzy z Olsztyna, którzy wygrali cały mecz 21:15 i tym samym zdobyli główne trofeum.

— Mimo, że turniej amatorski, to fajnie zorganizowany i do tego dobra zabawa — twierdzi Daniel Rolka z olsztyńskiego zespołu Bimber Team. — Mieliśmy do przejechania ponad 100 kilometrów, ale opłacało się. Zdobyliśmy puchar prezydenta Elbląga, zwiedziliśmy miasto i miło spędziliśmy czas. Świetnie, że takie imprezy w ogóle się odbywają. Zamiast siedzieć w domu, pić piwo i oglądać telewizję, ludzie mogę się poruszać i na sportowo spędzić czas. Jeśli czas nam pozwoli, to także w sierpniu będziemy chcieli odwiedzić wasze miasto i zagrać w turnieju organizowanym przez elbląski MOSiR.

Klasyfikacja końcowa:
1. Bimber Team (Daniel Rolka/Bartosz Łukasiak)
2. Zatorze (Michał Masny/Wojciech Strzyżewski)
3. Sisley (Dawid Jusiński/Jacek Polcyn)
4. PAPI (Piotr Szałkowski/Paweł Szałkowski)